brusleni a prodej nordických bruslí

Podrobnosti o ledu a trasách se dozvíte v knize
Na Bruslích Českou republikou.
Objednávejte na brusleni@icloud.com

úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse

diskuse

jméno e-mail nadpis bezpečnostní kód zde prosím z důvodu bezpečnosti vepište kód zobrazený na následujícím obrázku
19.1.2009 11:09
Na Labi od Čelákovic proti proudu k Nymburku se obleva do včerejška nijak zvlášť neprojevila - led nebyl roztátý ani u břehů a v porovnání s Berounkou hladší a navíc - ve většině úseků - je možné bruslit po celé ploše řeky bez většího rizika. Ze soboty na neděli napadla nepatrná vrstva prašanu, která však jízdě nebránila. Jinak se vše shoduje s článkem o Labi z min. týdne.
re: Led a mirna obleva Jan Stodola - Dálkové bruslení 17.1.2009 8:48
Rybníky obleva vůbec neovlivní, jsou v tuto chvíli tak silně zamrzlé, že i velká obleva by několik dní nevadila. Led může být vlhký, takže při pádu člověk zvlhne a ani se nemusí prolomit do ledu. Někdy odtaje led u kraje, takže je těžké najít místo, jak se dostat na led, který je jinak pevný - je to zobrazeno, sice trochu idealisticky, na Ladových obrázcích, kde děti plují na krách. Mělké řeky jsou na tom podobně jako rybníky. Labe může odtát velmi rychle. Sám jsme zažil, že v den oblevy led na Labi tál před očima. U řek a přehrad mokvají okraje bez ohledu na to, jestli je mráz nebo obleva. Při oblevě bývá podél okrajů na ledě voda, třeba i 10cm, takže se tam špatně nastupuje. Led zůstane na místech, kde byl dostatečně silný, stále stejný, jen mokvající místa budou hodně vlhká. Led je také za vyšších teplot méně pružný a snadněji se prolomí. Takže si v pohodě zabruslete, ale buďte opatrní.
Led a mirna obleva Honzin 16.1.2009 20:12
Na vikend je hlasena mirna obleva a tak se ptam jak je to s bezpecnosti pri teplotach pres den cca do 5st nad a v noci mrzne. Zacina se led pri mirnem tani ztencovat odshora, nebo se muze rapidne ztencit i odspodu?
Chteli jsme zkusit Orlik, tak se ptam zda myslite ze to bude na dnes popsanych mistech Orliku v nedeli OK?
A co ta Luznice a Labe? Moc diky za rady.
Labe v sobotu - odpověď Pavlovi Denisa 16.1.2009 19:27
Chystáme se na Labe. Ozvi se prosim na 731 451 316.
labe Vojtěch 16.1.2009 17:45
zítr se chystam na delší tůru po Labi přidá se někdo?

602 688 862, dik
continuing Orlík Anders Malmqvist 16.1.2009 16:06
At the soutok with lomnice there was the same type of ice as in Podolsko with the old snow and cracks with stoop ice however I didnt want to wet my shoes in the water at the shore for that ice so I went back again. I would like to skate in the weekend also but I would like to have company so Im open for suggestions. Right now Im in Pisek. And for the moment I have a swedish phone number 0046732014877.
Perfektí led na Orliku Anders Malmqvist 16.1.2009 15:55
Today I skated on the Vltava branch of Orlik from the Podolsko harbour and almost to the bridge by Zvikov. From Podolsko to the railway brige it was ice with a little snow, but it was alright for skating anyway. There were a lot of cracks where water had come up and there it was hard stoop ice. From the railway brige and on there was no old snow, just frost roses and a tiny powder with grain snow, but this snow and the frost roses became less and less abundant the further north I skated until it totallz dissapeared and there was just black ice. The thickness was 15-20 cm on the broad part from the railway bridge to červená II. On the narrow part it was it was around 10 cm, but it thinned out just when I could see the bridge by Zvikov. It became cracks in the ice as I skated and I measured the thickness to about 5 cm. I then skated no further north. I skated around for a while, and thën I went to check the ice on the Otava branch. At the soutok with lomnice there was the same type of ice as in podolsko with
re: Vltava Jan Stodola - Dálkové bruslení 16.1.2009 10:08
Na Vltavě to nejde, jedině v zátokách, jako Libeňský přístav, Háfn atd. Nevím, jak to vypadá na Slapech, ta přehrada zamrzá, jen neznám současný stav. Určitě to jde u Albrechtic nad Vltavou a potom na přehradě Kořensko, ale to už je z Prahy daleko. Možná by mohl být zamrzlý Laterální kanál, což je z Prahy po proudu. Ale také nemáme zprávy, jestli tam led je.
re: Praha Jan Stodola - Dálkové bruslení 16.1.2009 10:05
Ivane, mrkněte se do článku "Kde se bruslí a co skryl sníh". Tam je Praha popsaná, i když ne úplně. Ale těch několik míst stojí za bruslení.
Orlík u Temešváru 14.1. Zdeněk 14.1.2009 22:50
Těsně nad mostem u Temešváru led min. 20 cm, 3 cm sněhu. V ledu jsou občas praskliny, kterými vytekla do sněhu voda, kolem praslin je několik metrů široký pruh hrbolatého černého ledu. Pěkné bruslení ca 3 km proti proudu, pak v záhybu slabší led bez sněhu, při dupnutí praskal, dál jsem to nezkoušel. Po proudu od mostu po ca 1 km praskliny houstnou, před železničním mostem už je hodně černého hrbolatohého ledu, pak jsem začal propadat do nezamrzlé břečky na ledu, tak jsem to otočil.
Praha Ivan N. 14.1.2009 14:42
Dobrý den, můžete mi říct, který rybník / nádrž v Praze / u Prahy je na bruslení nejlepší?? Děkuju..
Vltava MiM 14.1.2009 14:38
Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda se dá někde poblíž Prahy bruslit na Vltavě..
Labe Pavel Ků. 14.1.2009 11:22
Ahoj, chystá se někdo v sobotu na Labe? (cítím se tak na 30-50km)
re: prohrnutá cesta na Lipně? Jan Stodola - Dálkové bruslení 13.1.2009 12:16
U obce Lipno je postavená nová rekreační zóna pro Holanďany. Je to na levém břehu cca 2km proti proudu od přehrady. Jmenuje se to Marína, nebo se tomu tak jen říká, ale každý ví, kde to je. Parkování u bazénu, pak cca 100 metrů pěšky k jezeru a tam začíná vymetená cesta. Není to pro rychlobruslaře, běžně se na ní může. Podle holendského webu tento víkend závody nebudou. Zatím se ale dá bruslit i na celém Lipně, sněhu je málo.
prohrnutá cesta na Lipně? dana 13.1.2009 11:52
Slyšela jsem , ale ústním podáním a z několikáté ruky, že kdesi na Lipně je asi 7 km upravené bruslařské trati - snad okruh vytvořený pro závodní rychlobruslaře? Neví k tomu někdo něco bližšího? Kde to přesně je a zda tam např. o tomto víkendu nebudou závody a pod., pak by to pro amatérský výlet v neděli asi moc nebylo. Díky předem za informace.
re: Orlice Jan Stodola - Dálkové bruslení 13.1.2009 11:07
Františku, na Orlici jsem před třemi lety koukal na mapě a po nějakém zjišťování dostal zprávu, že tam tehdá bruslili. Mrazy byly stejné nebo slabší. O víkendu bych chtěl projet Labe od soutoku k Opatovickému kanálu a déle po něm, a případně pokračovat právě po Orlici. Snad vydrží počasí, případně to někdo zkuste, já dříve než o víkendu nemůžu. Nezaručuji úspěch, ale myslím, že to půjde.
orlice Frantisek Havluj 13.1.2009 10:26
Nemate nekdo zkusenosti s bruslenim na Orlici a pripadne s aktualnim stavem? Napadlo me vyrazit od soutoku proti proudu kam to pujde, ale nikdy jsem tam v zime nebyl, takze netusim, jestli je to realny a dobry napad ...
půjčení bruslí Ivana 12.1.2009 20:29
Dobrý den, poradí mi někdo, zda si lze někde na Lipně brusle vypůjčit? Ev. co to stojí? Děkuji, Ivana
rozumberk 11.01 pepa 12.1.2009 12:55
Brusleni na Rozumberku v nedeli super.Poprasek snehu cca 5cm.Potkal jsem bruslare co jeli zlatou stoku.Obcas meli problemy se slabym ledem.
Berounka Luke 11.1.2009 22:51
Berounka v úseku Karlštejn-Černošice byla o víkendu sjízdná, led nebyl pouze pod jezy. Na celém úseku je 5 cm sněhu. Povrch je dosti nerovný.
re: Příspěvky o Labi a dalších místech Jan Stodola - Dálkové bruslení 11.1.2009 22:32
Děkuji všem, kteří do fóra napsali o svých bruslařských zážitcích a povzbudili tak ty, kteří ještě váhají vyrazit na led.
re: Balaton Jan Stodola - Dálkové bruslení 11.1.2009 22:30
Ahoj Stáňo, o Balatonu nevíme nic, ale budeme pátrat a uvítáme jakékoli detaily a zkušenosti. Ale určitě je zamrzlé Neziderské jezero, viz článek Kde se bruslí ...
Labe Celakovice - Nymburk Frantisek Havluj 11.1.2009 19:31
Dnes (nedele 11.1.) jsem projel Labe od Celakovic do Nymburka, cesta dobra, led neni uplne hladky (namrzly snih), ale jede se celkem dobre. Nutno objizdet zdymadla (na tehle trase jsou myslim 3), po ceste par mist s vlnkami na ledu a par vodnich ok, ale neni treba zouvat, da se to projet. Idealni vyjizdka z Prahy diky skvele vlakove dostupnosti.
Labe Čelákovice- zdymadla Líba 11.1.2009 15:54
11.1. Minule popsaný ( 8.1.)úsek Čelakovice - železniční most jsme o něco prodloužili. K vodě jsme vykročili v romantickém místě v Čelakovicích pod kostelem, kde na bočním nezamrzlém kanálu sněmují kachny, labutě a lysky. Podél kanálu pak na řeku nad jez. Povrch ledu hladký, s 1 cm vrstvou sněhu, která ale hladce průjezdná. Pod železničním mostem se začínají na ledě dělat vlnky, jde ale snadno objet. Výš několik přítoků, kolem se zdá zamrzlé celkem bezpečně, ale pro jistotu objíždíme. Dojet lze až k zdymadlům - cce 2,5 km od jezu, poblíž led začíná vydávat lehce praskací zvuky.
Lze doporučit na projížďku ( 5-6 km) + např. následný hokejík.
Balaton Stana 11.1.2009 9:19
Ahoj, mám kamaráda, který by chtěl přejít po ledu Balaton. Nevíte někdo, zda a kde je to možné? A kdy (dá se někde najít informace o momentální situaci)?
Bruslení kolem Uppsaly Vašek 10.1.2009 17:13
Kdyby měl někdo zájem si zabruslit v okolí Uppsaly a Stockholmu, tak se tam může svézt s námi lehátkovým autobusem. Z Prahy odjíždíme v pátek 6.2. večer a návrat je zase v pátek 20.2. kolem poledne. My sice budeme pokračovat dále na sever do Finska ještě 250 km za polární kruh, ale pokud si v dějišti závodu Vikingarännet zajistíte ubytování, není problém využít dopravy. Tam i zpět tudy projíždíme. Cena výhodná-dohodou.
Nejlépe bruslitelná řeka u Prahy? Martin 10.1.2009 13:24
Mohl by někdo poradit či doporučit nějakou řeku nedaleko Prahy k bruslení? Kritériem je samozřejmě kvalita povrchu, co nejméně sněhu (nebyla zamrzlá před sněžením, tedy zamrzla až v posledních dnech). Jak vypadá Berounka? Labe nad Mělníkem vypadá dobře, sníh tam ale podle fotek je. Díky.
re: Orlík bez ledu Jan Stodola - Dálkové bruslení 10.1.2009 9:18
Ondro, myslím, že platí zákon, že voda se musí vypouštět nad místem odběru. Temelínu navíc slouží Hněvkovická přehrada, pod níž je ještě Kořensko. Oboje důkladně zamrzlé. Orlík se takto chová není to poprvé, stejně ale překvapí. Pokud bude mrznout pořád dál, Orlík zamrzne a vydrží. Pokud nezamrzne vůbec, bude to divné. Zamrzáním a ledem se odborně nikdo nezabývá, aspoň o nikom nevím. Kdyby o tom někdo věděl víc, nechť napíše do diskuse, nebo rouvnou mně.
Orlík bez ledu ondra 10.1.2009 8:05
Myslím, že Orlík trochu zahřívá Temelín, který zbytky chladící vody pouští do Vltavy. I když to by nevysvětlovalo tu Otavu. Jsem smutný, na maraton jsem se těšil.
netušíte stav na Mácháči ? mates 9.1.2009 13:23
Koukal jsem na web kameru a led je urcite pevny, jde spis o to, zda se dá jezdit i na zasnezenych mistech, zda neni snehu moc,nebo zda tam nejsou treba prohrnute cesty.
Diky Mates
re: Anders M Jan Stodola - Dálkové bruslení 9.1.2009 10:20
Hello Anders, I sent you an e-mail this morning. If you do not understand, you can reply in English. In general, I am going to check the Orlik lake today and will report the results in the Ledove zpravodajstvi section.
Anders M Anders Malmqvist 9.1.2009 3:14
Ahoj, Jsem ze švedska a chtěl bych bruslit na Orliku. Pojedu do Česka v utery a ve středu chci bruslit. Ale sam asi ne. Hledam spolubruslaři takhle. Přenocim pravděpodobně v Berounu. Maš někdo čas ve stredu nebo asi v čtvrtek?
re: brusleni v Praze, pukajici led Jan Stodola 8.1.2009 21:37
Toto praskání ledu je způsobené pnutím ledu, rozhodně neznamená, že prolamuje. Spíš vznikají dlouhé praskliny. Také to může být tím, že vody pod ledem ubývá, protože potoky skoro netečou, a led dosedá na vodu. Na šeberáku by se mohla teď sejít klidně celá Praha a nikdo by se nepropadl.
re: brusleni v praze bob 8.1.2009 19:46
brusleni dnes na tom seberaku bylo vynikajici,led vypada ze je stabilne pevny ale pri pribivajicim poctu bruslaru ze misty ozyvaly rany jako z dela.diky za tip
re: brusleni v praze Pavel Ků 8.1.2009 15:14
Třeba Džbán už je zasněženej moc, sníh navíc mnohde rozšlapanej.
re: brusleni v praze bob 8.1.2009 12:08
dekuji ten seberak bude asi nejlepsi moznost.
re: brusleni v praze Jan Stodola 8.1.2009 11:48
Ahoj Bobe, mrkni do článku "Kde se bruslí a co skryl sníh" v sekci Ledové zpravodajství. Šeberák je zamrzlý důkladně. Teď je tam možná skoro kilometr vymetených cestiček, ale dá se bruslit i v zadní částio ve sněhu, kde to ještě není ušlapané. K šeberáku jede z Kačerova bus 114 a dá se tam i parkovat. Případně můžeš kousek odhrabat, led je tam luxusní. Je tam dost světla i v noci.
Háfn už drží, větší část je bez sněhu. Ale pořád to chce opatrnost. Ostatní nevím, pokud jde o rybníky, zamrzlé jsou určitě, jen posněžené.
brusleni v praze bob 8.1.2009 11:42
muzete prosim napsat zkusenosti zda jsou v praze nejake rybniky bezpecne zamrzle?diky
Libeňský přístav Pavel Ků. 6.1.2009 21:52
Ahoj, Libeňský přístav zatím nevypadá moc důvěryhodně - jsou tam velké plochy již zasněženého ledu ale přístup od břehu nevypadá nic moc. Za šera jsem se tam již neodvážil.
rybníky v Brdech 4.1.2009 Dana 4.1.2009 23:56
Dnes jsem si kolem poledne byla objet Lázský a Pilský rybník v Brdech. Led je pevný a hladký, ale bohužel už dost zasněžený s vyfoukanými hladkými zrcátky a sněhovými jazyky. V Brdech to začíná být spíš na běžky.
Orlik :-( a Lipno :-) 4.1.2009 Marek Bastl 4.1.2009 18:07
Ahoj,
namlsan z Lipna a jihoceskych rybniku jsem dnes vyrazil na Orlik. Dle svate knihy "Na bruslich Ceskou republikou" a rad jsem zkusil otavsky usek od Zvikova. Trochu jsem to evidentne uspechal, protoze po ledu nebylo ani pamatky a to ani pri brezich.
"Nouzova" varianta Lipno opet nezklamala. Odpoledne byly dokonce casti jeste dopoledne jemne zasnezene plochy vyfoukane na krasny hladky led a prijemne se zde klickovalo mezi navatymi jazyky. U Horni Plane bylo u privozu celkem dost nezamrzlych velkych ok, takze pozor pokud tudy budete projizdet po predpovidanem snezeni. Jinak bezpecno a naprosto paradni brusleni.
Zlatá stoka a rybníky u Lutové, 3.1. Jarda Trnka z Malé Skály 4.1.2009 11:24
Ahoj, z 3.1.: Zlatá stoka na některých místech, kde trochu proudí, není zamrzlá.
Rybníky Nový Kanclíř, Starý Kanclíř, Výtopa, Starý Hospodář, a dále blíž u Třeboně Ženich mají výborný led. Rybníky Staré jezero, Podsedek a Humlenský jsou vypuštěné - přejet na bruslích se dají, ale zakopáváte o listí a místy musíte přejít zmrzlé bahno :-(
Dymokursko Petra 3.1.2009 21:43
Pozdrav bruslařům, dnešní výlet na Dymokursko byl bruslařsky výborný, krásný led na Pustém rybníku s pouze mírným popraškem sněhu, bohužel jsme na druhý, mnohem větší Jakubský rybník neměli už čas. Podle stop se tam i s námi projelo za celý den všeho všudy pět bruslařů.
machac vlada 3.1.2009 20:24
dnes super brusleni na machaci, sice je vypusteni ale bzlo to nadhera
Rybniky zapadne od Prahy (Kladensko) Empi 3.1.2009 0:45
Zdravim bruslare,
velke rybniky v Brvich a Hostivicich jiz od 31.12.2008 plne bruslitelne. Lahudkou je asi 2km dlouhy rybnik u Kamennych Zehrovic (zapadne od Kladenskeho letiste, pobliz dalnice na KV). Dnes, resp vcera, tj.2.1.2009 je tam min 15cm superled s jemnou vrstvou snehu. Doporucuji!
Malá Amerika u Karlštejna štěpán 3.1.2009 0:41
V tomhle lomu se dalo na Nový rok se bruslit od kraje do kraje. Nádhera.
Brno dejna 2.1.2009 23:04
Dnes 2.1.2009 bylo super bruslení na Brněnské přehradě, dalo se jet až k hradu Veveří, kde už byla kvalita ledu trochu horší a nasněžil poprašek, ale většinou nádherný hlaďoučký 10 cm tlustý tmavý led
NOVÁ PEC Pepislav 2.1.2009 21:18
Ahoj bruslaři. Dnes 2.1.2008 jsem bruslil na Vltavě z Nové Pece proti proudu nad Betonový most až do tůní pod Bělským kopcem, bylo to úžasné, ale v té pustině mne pěkně vylekal Divočák, kterého jsem vyrušil, ale jinak v poho. Pepislav
Dotaz na Zlatou stoku Petra 2.1.2009 18:38
Netušíte někdo, jak to vypadá s bruslením na Zlaté stoce? Rádi bychom se zítra vypravili. Díky.
Lipno 2.1.2009 Marek Bastl 2.1.2009 16:17
Dnes jsem si projel Lipno z Hurky (zeleznicni stanice Cerna v Posumavi) ke hrazi a zpet. Led odhadem kolem 10cm, vetsinou krasne hladky, s jemnym snehovym popraskem. Privozy v Dolni Vltavici a Frymburku spolehlive zamrzle. Usek mezi privozy byl mirne drsnejsi (krupicovaty), takze to jelo mirne pomaleji, ale stejne to byla parada. Pokud pojedete na Lipno poprve, doporucuju venovat pozornost velkym dilatacnim prasklinam s nakupenym ledem. Sam jsem se behem lelkovani na jedne z nich rychle zmenil z bruslare na strelu s plochou drahu letu a nasledne tvrde atakoval led, ktery se vsak ani po mem zdrcujicim dopadu neobtezoval byt jen spokojene zapraskat.
bruslení na Padrtích a u Příbrami Dana 2.1.2009 13:16
31.12.2008 jsem byla bruslit na Padrťských rybnících v Brdech, na obou byl led pevný a až na nějaké ty zmrzlé vlnky u břehů měl dobrý hladký povrch, úplná lahůdka. 31.12.- 1.1. se také dobře bruslilo všude v Příbrami a okolí na rybnících (Novák a Fialák přímo ve městě a větší Pecovák za městem na Vysoké Peci při silnici na Rožmitál), take na rybnících v/u Rožmitálu pod Třemšínem.
Hostivarska nadrz Frantisek Havluj 2.1.2009 11:23
... prave jsem se vratil a led zcela v poradku co do sily, zasnezeny jen lehce, misty trochu hrbolaty (namrzly snih), ale jde to
Holanské rybníky - perfektní podmínky Radek 31.12.2008 19:42
Zpráva od Jaroslava Frouze -na Silvestra přebruslil všechny Holanské rybníky s výjimkou vypuštěné - a mimo hlavní okruh ležící - Nohavice. Prý paráda!
Bruslení u Českých Budějovic Marek Bastl 31.12.2008 15:02
Zdravim bruslare,
prave jsem se vratil z okruhu na rybniku Bezdrev. Na vetsine plochy fantasticky hladky led tloustky minimalne 5cm. K memu udivu vubec nepraskal coz otupilo mou pocatecni opatrnost. U poloostrova, ktery je mistnimi zvany "Kralicak" se pode mnou ozvala serie neprijemnych praskavych zvuku s povazlive se zvetsujici frekvenci. Poslednim zvukem nebylo nastesti zblunknuti, ale spokojene odfouknuti, protoze jsem setrvacnosti dojel opet na silnejsi led. Zitra bude jiste i toto misto bez problemu prujezdne.
Brusleni v Bystrici u Benesova Empi 30.12.2008 19:36
Ahoj bruslari, rybniky v okoli Bystrice jiz vypadaji nadejne! Semovicky cca 7-8 cm led, u brehu unese dupajiciho 60kg cloveka, kus od brehu dale unese hozeny 10kg kamen. Cloveka by asi take unesl, protoze na velkem rybniku primo v Bystrici se normalne bruslilo. Kazdopadne zitra uz by mohl byt i Semovicky dle meho soudu k pouziti.
Už je to tady!! Vašek 28.12.2008 11:56
Jak jsem v předcházejícím příspěvku avizoval, když zamrznou kanály Spreewy, vyrazíme si na nich zabruslit. Podle předpovědi by mělo ještě cca týden mrznout, takže výprava do Spreewaldu by byla aktuální v neděli 4.1.2009 (odjezd v sobotu večer). Kdo by měl zájem, ozvěte se. Samozřejmě tam ještě před dojezdem zavoláme, jestli je led dostatečně silný.
Zamrzlý Spreewald Vašek 21.11.2008 15:27
Při letních vodáckých akcích jsme zjistili, že po několika mrazivých dnech zamrznou kanály ve Spreewaldu (okolí Cottbusu) a to by pak byla na bruslích paráda!! Jen kolem Burgu, Lübenau a Lübenu by to bylo několik set kilometrů jízdy podle mapy po kanálech. Hned, jak to bude aktuální, vezmeme náš obytný autobus a vyrazíme. Kdo se chcete přidat, ozvěte se.
Hladký led na rybnících mezi Benešovem a Olbramovicemi kajav 14.1.2008 12:46
Na Benešovsku napadlo po Novém roce minimum sněhu a tak se led při oblevě minulý týden zalil kompletně vodou a znovu umrzl, takže tamní podmínky vcelku luxusní.
Nejprve jsme si dali Podhrázský rybník (vedle obce Tomice), ten je v oblasti největší (obvod přes 3km). Led je silný 10-15cm.
Po obědě jsme se přesunuli na Konopišťský rybník, kde je led neméně silný a povrch ještě o něco kvalitnější.
Je na Baťově kanálu sníh? Zvědavec 10.1.2008 10:30
Víte někdo?
fotky, web Soused - Lexa 6.1.2008 21:21
Pekný web a pekne fotky. Nejvic se mi libi fotka ledni zrcadlo . Preju cisty led a zadne proboření.

Soused Lexa V.
strana [ 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ] <<  < > >>     položky [ 541 - 600 ] z 626   zobrazit položek/str.

Novinky:

První bruslení sezóny 2018-2019 Překvapivě silné ledy - videa a více obrázků na FB Dálkové bruslení 30.11.2018 Ledové zpravodajství
Bruslení na Květnou neděli Tajemné jezero se zahrádkou přesně o tři týdny později naž loni 25.3.2018 Ledové zpravodajství
První jarní led Kde se bruslí na první jarní den 21.3.2018 Ledové zpravodajství
Tajemna jezírka Vysočiny TO Tajemné jezero je jen jedno, ale proč nevzít za vděk i jeho mnohem menšími alternativami 21.3.2018 Ledové zpravodajství
Ledová nádhera Zdobnice Zkusil jsem si bruslení v proudící vodě 14.3.2018 Ledové zpravodajství
Bruslení na ledě i na vodě Páteční výprava a výhled na víkend 9.3.2018 Ledové zpravodajství
Přehled ověřeného bruslení + mnoho cenných informací v diskusi V úterý 6. března sněží, v tuto chvíli neplatí nic z níže uvedeného Čtěte diskusi, obecnou i pod články - děkuji všem přispěvatelům za dobré informace 6.3.2018 Archiv
Sjezd Olomoucké Bystřice Bruslař na horské bystřině WW 1-3 5.3.2018 Ledové zpravodajství
Jak se vyprostit z ledu Jednoduchý návod i pro nepřipraveného bruslaře 5.3.2018 Bezpečnost a další nápady
Kouzlo říčního bruslení Sázava z Poříčí do města Sázavy a kousek nad soutok k tomu 3.3.2018 Ledové zpravodajství

Nejčtenější:

Prodej NORDICKÝCH BRUSLÍ a VYPROŠŤOVACÍCH BODCŮ 2.3.2018 Prodej bruslí a vybavení
Nejlepší bruslení posledního tisíciletí - Kde jinde než na Orlíku Klenot bruslení na přírodním ledě 31.1.2012 Bruslařovy sny a památné zážitky
Když se bruslaři nedaří - použití vyprošťovacích bodců Praktické rady pro koupání v bruslích s nározným postupem, jak se vyprostit z ledové díry 19.1.2008 Bezpečnost a další nápady
Kde se bruslí 61. den od zamrznutí bruslíme už více než dva měsíce - AKTUALIZOVÁNO ve středu 24. února 2009 ráno 24.2.2009 Archiv
Kde se dá bruslit po sněžení - zjišťujeme Průběžné zpravodajství o bruslení na přírodním ledu v sezóně 2012 - zatím neaktualizováno. Mnoho dalších zpráv o bruslitelných ledech v diskusi. Velké díky všem přispěvatelům! 10.2.2012 Archiv
Lipno 2009 zatím ze všech ročníků nejlepší - 119 km za jedno odpoledne Letošní bruselitelný obvod Lipna měří 119km podle GPS v sobotu 3. ledna 6.1.2009 Archiv
Závody v dálkovém bruslení ze 4. února 2006 - Výsledky "Pod pěti mosty a kolem dvou hradů" - nordické brusle v akci 29.1.2006 Bruslařovy sny a památné zážitky
Kde a jak se dá bruslit v březnu 2010 - před sněžením a po sněžení Zasněženo ale bruslitelno - středa 10. března 2010 5.3.2010 Archiv
Orientační bruslařský závod v neděli 5. března na Barabě - výsledky a obrazky První ročník závodu - 130 účastníků Radek Mikuláš 6.3.2006 Archiv
Aktuální krátká zpravodajství o ledu: Sledujte už jen aktuální články Od čtvrtka, 10. března už je bruslení velmi náročné. Pro tuto sezónu uzavíráme informace v jednom odstavci - případné bruslařské rarity ohlásíme v jednotlivých článcích. Nordické brusle se pomalu chystají k letnímu spánku. 6.3.2011 Archiv
úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse