brusleni a prodej nordických bruslí

Podrobnosti o ledu a trasách se dozvíte v knize
Na Bruslích Českou republikou.
Objednávejte na brusleni@icloud.com

úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse
Nečekané dobré zprávy a výhled na víkend: v sobotu na Zvíkově nádherné bruslení ... a že pátek začal nedobře 24.2.2017 Sobotní aktualizace: začá'ínai jsme před 9:00 a chtělo by to možná i dříve. Když jsme po 13:00 slézali z ledu, zařezával se jen výjmečně, led zůstal pořád tvrdý. Po Otavě se dalo dojet kousek za sv. Annu, dále slabý led a voda. Co bylo na soutoku, nevíme, museli bychom tam doplavat.
Po Vltavě s jedním obcházením kousek před Zvíkovský most. Dále bylo mnoho příčných puklin - jak to vypadá za mostem, také nevíme.

Teplo, vichr a k tomu zpráva, že Nechranice jsou úplně bez ledu. Cestou na Zvíkov všechny rybníky úplně rozmrzlé. Moc nadějně to nevypadalo.

Vezl jsem si několik kamenů, abych hned z mostu prověřil otavský led. Dvoukilový kámen neprošel. Že by se dalo bruslit? Není vyhráno, neboť po deštích stoupla hladina a ledová deska se vzdálila na pět metrů od břehu. Kry, které původně zůstaly na břehu, plavou mezi ledovou deskou a břehem. Pokácel jsem si dvě soušky. Když jsme se konečně dostal na led, zjistil jsme, že bych mohl k ledu připlout na krách. Šlo to, ani jsme si nenamočil boty.

Led u Zvíkovského mostu přes Otavu je pevný a relativně tvrdý. Tou dobou teploměr ukazoval +8 a svítilo slunce. Pod pravobřežním obloukem tohoto mostu je slabší místo, nějakých 6cm jarního ledu, raději jsem podjížděl levobřežním.

Kvalita ledu se střídá, většinou je tvrdý a nezařezává se. Kde se zařezává, tak malinko. V sobotu ráno bude led přimrzlý, zařezávat se nebude vůbec. Na pohled nejzajímavější led prošel věštrnou erozí, neuvěřitelné vzory.

Tu a tam se v ledu objeví puklina, dá se bez problémů přeskočit. Na Vltavě proti proudu od Zvíkova je jedna širší, přes kterou jsem neskákal. Není ale tak široká, že by to nešlo. Neodhadnu přesně, kde všude se dá bruslit, ale mezi Svatou Annou a soutokem bez problému. Na soutoku led jarně vrzal, prorazit nešel. Držel jsem se při pravém břehu, tam byly jen přeskočitelné pukliny. Parádně houpají, Hroch by si užil.

Není to úplně typické jarní bruslení, ani bruslení na vodě, je po všech stránkách zajímavé.

Přeplavat?

Přeplavat?

Můstek

Můstek

Skákací pukliny

Skákací pukliny

Liška stále hlídá Zvíkov

Liška stále hlídá Zvíkov

Větrná eroze ledu

Větrná eroze ledu


Článek vložil: Stodola
Ohlasy a vzkazy k článku ( Počet příspěvků: 0 )
Článek zobrazen: 1798 x
Kam bruslit v pátek? Tajemné jezero před prací??? 2.3.2017 Archiv
Horní část Tajemného jezera konečně probruslená V pondělí 27.2.2017 ráno 27.2.2017 Archiv
Kokořínsko na konci února Bruslení na Harasově a Podhradské tůni 25.2.2017 Archiv
Masopustní víkend nebude ledopustý Kde se bruslila 17.-19. února a výhled na 24.-26. února 2017 23.2.2017 Archiv
Luxusní nedělní bruslení na Medardu Po mrazivé noci na 19. února 2017 tvrdý led až do odpoledne. 21.2.2017 Archiv
Žhavá novinka: článek o přejezdu Balatonu na iDnes od Kamily a Libora Hnykových 18.2.2017 Archiv
Páteční a sobotní bruslení za tepla: Medard, Záplavy a soutok Vltavy s Berounkou Nejlepší led na soutoku - aktualizováno v sobotu dopoledne 17.2.2017 Archiv
úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse