brusleni a prodej nordických bruslí

Podrobnosti o ledu a trasách se dozvíte v knize
Na Bruslích Českou republikou.
Objednávejte na brusleni@icloud.com

úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse
Ranní projížďka podle tekoucí Vltavy Video na FB Dálkové bruslení 23.1.2017 Soutok Berounky a Vltavy na jihu Prahy je jedním z nejzajímavějších malých bruslařských terénů Voda z Berounky zamrzá, vltavská nikoli. Rozhraní je ostré, do posledních centimetrů led unese bruslaře.
Od vody směrem k mostu a pod ním hlaský led, hned zqa mostem zmrzlé kry, ale po stranách led s tenkou vrstvou zpomalovacího sněhu, bez prasklin, takže se bruslí pomaleji ale bez škobrtání. Pod novým dálničním mostem také hladký a zasněžený dále k Radotínu. Pod dálničním mostem jsem ostranil několik kamenů, aby o ně někdo nezakopl. Jeden byl hodně zapuštěný v ledu. Při vyprošťování se udělal v ledu lom - síla nejméně 15 cm, nejspíš více. Tyčí to vůbec nejde prorazit.
Podle Vltavy se dostanete po levém břehu až na úroveň vlakové zastávky Modřany. Doufám, že to ještě trochu promrzne, chtěl bych dojet až k jezu. Sním i o delší projížďce směrem do středu Prahy, ale po jezem už nejsou náledě ani náznakem.
V roce 2004 jsme bruslil mezi Strakovou akademií a Právnickou fakultou. Tam zatím není vůbec žádný led, tu a tam náznak mezi loděmi či u břehu.
Smíchovský přístav luxusní zrcadlo, tu a tam zasněžená plocha, zrcadlo převládá. nebruslil jsme tam, ale ráno šly dvě postavy přes led s naprostým klidem.


Článek vložil: Stodola
Ohlasy a vzkazy k článku ( Počet příspěvků: 2 )
Článek zobrazen: 1881 x
Ledové lázně Karlovy Vary a sever lákají čím dál více Inspirace na víkend od Jardy Frouze aktualizovaná v sobotu večer 27.1.2017 Archiv
Holiday on Balaton Ice - 6. února se dá stále dobře bruslit na Balatonu Opravdová bruslařská expedice na největším středoevropském jezeře, kde se plní tajné bruslařovy sny. 24.1.2017 Archiv
Ranní projížďka podle tekoucí Vltavy Video na FB Dálkové bruslení 23.1.2017 Archiv
Hnykovi zdraví z Balatonu Předpokládám, že se autorský čálek objeví, jen co vystoupí z vlaku 22.1.2017 Archiv
U zámku plavou kačeny. Bruslaři kolem Zvíkova zůstávají na ledě. Přidávám pár fotek - videa sledujte na FB Dálkové bruslení 22.1.2017 Archiv
Berounka - sněžná řeka Krásná zrcadla jsou nicméně na soutoku s Vltavou 21.1.2017 Archiv
Tajemné jezero V neděli stále perfektní led v dolní třetině jezera, jen trochu zesílel 21.1.2017 Archiv
úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse