brusleni a prodej nordických bruslí

Podrobnosti o ledu a trasách se dozvíte v knize
Na Bruslích Českou republikou.
Objednávejte na brusleni@icloud.com

úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse
Tři králové na Nových Mlýnech - v sobotu už tolik nefoukalo Místo Baltazara jsme měli Švéda aby aspoň jeden byl odjinud 6.1.2017 Všechna tři jezera Nových Mlýnů obbruslena v pátek odpoledne, celkem cca 65 km. Horní má téměř všude hladký led a otevřenou vodu jen poblíž vtoku řeky.
Na Středním se střídají různé ledy, ale špatný není žádný. Označil bych ho také za zrcadlo. Má ale více očí než moucha, tak mějte své vlastní oči na stopkách, ať do některého nevjedete. Jinak se není čeho bát, led je čitelný, žádné zrady.
Dolní jezero nemá od výběžku u Pavlova po proudu led, možná někde dál ano, ale spojnice Pavlova a Šakvic je hranice rozumného bruslení. Třetina dolního jezera je nesjízdná. Vše ostatní je jasné a čitelné, led opět skvělý.
Jediným nepříznivým faktorem je silný ledový vítr. Na to se dá obléci, včetně důkladných rukavic.
Jednoznačně doporučiuji k víkendové výpravě. Nástup možný skoro všude, kromě odtokového konce Dolního jezera, a pak menších míst hlavně u propustí mezi jezery.
Horní jezero jsme zvládli při svitu půlměsíce, jehož světlo zatím není zcela dostatečné. Více jsme spoléhali na sluch, tady stačí poslouchat a led o každé díře včas poví.
K fotce s rybou: debatovali jsme, co ji postihlo a nemohli přijít na to, jak se ryba dostane na úplně zamrzlou hladinu. Kdyby jí bývalo něco ulovilo, byla by poškozena nebo aspoň částečně sežrána. Tak to bývá vždy. Jediných vysvětlením bude, že ryba v miunulých sezónách sledovala bruslaře. Pod stroměček tedy dostala nové brusle a zkusila je. Ryby ovšem bruslí na opačné straně ledové desky - pochopitelně, na vzduchu se nenadechnou. Jenže milá ryba se pustila do bruslařského dobrodružství pžíliš brzy. Led byl slabý, ryba se propadla. A že neměla vyprošťovací bodce, zpět do vody se už nedostala.

Pálava v zrcadle

Pálava v zrcadle

Tahle bublina se nám obzvlášť povedla

Tahle bublina se nám obzvlášť povedla

Mušovský kostel sv. Linharta na ostrově

Mušovský kostel sv. Linharta na ostrově

ZMíněná ryba

ZMíněná ryba


Článek vložil: Stodola
Ohlasy a vzkazy k článku ( Počet příspěvků: 3 )
Článek zobrazen: 1919 x
Slovenký ráj - Hornád Původní článek z 12.1.2015 aktualizován a obnoven 11.1.2016 - během čtvrtka budeme podle možností referovat přímo z místa 10.1.2017 Archiv
Lázně Malvíny Moje první plavba - 8.1.2017 8.1.2017 Bezpečnost a další nápady
Vranovská přehrada 7.1.2017 Archiv
Tři králové na Nových Mlýnech - v sobotu už tolik nefoukalo Místo Baltazara jsme měli Švéda aby aspoň jeden byl odjinud 6.1.2017 Archiv
Na Tři krále: Nové Mlýny = zrcadlo 5. ledna - všechny stávající ledy jsou do určité míry zasněženy; Tajemné jezero i Orlík jsou ÚPLNĚ bez ledu!!! 6.1.2017 Archiv
Co takhle Balaton!!! ... dokud nám nezamrzne Orlík 4.1.2017 Archiv
Horní Padrťský rybník v Brdech Skvělé bruslení na hladkém ledu 1.1.2017 Archiv
Nádherné silvestrovské bruslení pod Troskami Informace o sedmi ledových zrcadlech 1.1.2017 Archiv
úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse