brusleni a prodej nordických bruslí

Podrobnosti o ledu a trasách se dozvíte v knize
Na Bruslích Českou republikou.
Objednávejte na brusleni@icloud.com

úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse
V údolích Českého ráje Opravdu příjemné bruslení s dostatečným pocitem bezpečí 30.1.2016 Během minulé, dost krátké sezóny jsme se naučili, že čekat na ideální podmínky je zbytečná ztráta času. Určité indicie nás navedly k tomu, že rybníky v údolích Českého ráje asi budou stále slušně zamrzlé - a byly. Na Věžáku určitě mrzlo v noci mezi včerejškem a předvčerejškem, čímž se sněhová vrstva natolik zpevnila, že je z ní i při teplotách nad nulou jen trochu měkký led. Celkem je asi 4 cm sněhového ledu a pod tím 6 cm čirého. Občas je mezi tím ještě centimetr vody, což ale zjistíte až při testování ledové pokrývky.
Věžák byl programem na pozdní dopoledne, odpoledne jsme se přesunuli do Plakánku na rybník Obora. Tam bylo daleko víc plochy pokryté vrstvičkou vody a pod ní byl dost solidní led, krásný skluz, zajímavé textury; také celkem kolem 10 cm.
Prognóza je obtížná, malý noční mrazík by možná vyrobil místy nějakou formu dvojitého ledu, silnější mrazík by vše krásně propojil, při noci s teplotou nad nulou by vše ještě mírně změklo. Každopádně šance na to, že podmínky budou slušné i zítra, jsou.


Článek vložil: Radek
Ohlasy a vzkazy k článku ( Počet příspěvků: 0 )
Článek zobrazen: 1988 x
Obrázky z Holandska Veřejné bruslení na dlouhé dráze 20.3.2016 Archiv
Kokořínsko: dnes...a možná zase za týden Moje třetí letošní sklouznutí, ale bez bruslení 20.2.2016 Archiv
Weissensee Tip na brusleni v zahranici 15.2.2016 Archiv
V údolích Českého ráje Opravdu příjemné bruslení s dostatečným pocitem bezpečí 30.1.2016 Archiv
Novomlýnské nádrže Kombinace plavání a bruslení 25.1.2016 Archiv
Pískovny ve středním Polabí V pátek 22.1. odpoledne jsme udělali průzkum ledu v ose Mělník - Brandýs nad Labem. 22.1.2016 Archiv
Průběžné zpravodajství Lednové mrazy - Přehled bruslařských možností - sledujte diskusní příspěvky pod články. Obsahují zajímavá místa na bruslení. 22.1.2016 Archiv
Tajemné jezero letos poprvé a snad ne naposled 21.1.2016 Archiv
úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse