brusleni a prodej nordických bruslí

Podrobnosti o ledu a trasách se dozvíte v knize
Na Bruslích Českou republikou.
Objednávejte na brusleni@icloud.com

úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse
Slovenký ráj - Hornád Původní článek z 12.1.2015 aktualizován a obnoven 11.1.2016 - během čtvrtka budeme podle možností referovat přímo z místa 10.1.2017 Dobrá zpráva ze Slovenska 2017:
Hornád je skoro-úplne zamrznutý, sneží veľmi málo…Včera napadol asi 2mm a dnes poletuje sneh, ale je to naozaj len minimálne.
Včera bolo -21 °C a dnes už len -15°C, takže sa už oteplilo. Neboli sme na Hornáde na korčuliach, lebo minulý týždeň chytil Laďo nejako chrípku a tento víkend som ju chytla ja.
Bola som na korčuliach len v piatoch na Blajzlochu, to je také krásne jazierko blízko nás, ale to je maličké.
Takže, keď máš chuť, príď na Hornád, len kvalitu ľadu negarantujem.


Noční vlak EN443 Bohemia ve 23:09 z Hl.n., ve SNV 7:42. Čtvrtek tam vypadá podle předpovědi jako poslední možnost. Zpátky ve 21:20 ze SNV EN444 Slovakia, v Praze v 6:33.

Zájem?

Půbodní článek z r. 2015: Český ráj byl jedním z mála míst, kde se dalo bruslit na začátku ledna. Stejně tak ten Slovenský. Ráj je prostě ráj. Slovenská tlača přinesla pěkný článek http://www.dobrenoviny.sk/c/62006/v-slovenskom-raji-maju-unikatne-12-kilometrove-klzisko-cakali-nan-roky, kde se popisuje úsek Hornádu od Prieloma Hornádu u Hrabušic po Čingov, to jest téměř do Spišské Nové Vsi.
Správa NP Slovenský raj vstřícně poskytla informace: "Minulý týždeň sa dalo korčuľovať po ľade v Prielome Hornádu z Hrdla Hornádu (Hrabušice) po Letanovský mlyn, ďalej po Čingov to už bolo horšie, lebo na mnohých miestach ľad celkom chýbal a bolo nutné to obchádzať. Tento týždeň sa však oteplilo, je odmäk a ľad je na mnohých miestach preliaty vodou. Okrem toho má už aj snežiť, alebo dokonca pršať. Ochladenie by malo prísť až vo štvrtok". V úterý 12. ledna probíhá obleva. Podle předpovědi se má ochladit ve čtvrtek. Budeme bedlivě sledovat situace. Vzhledem k tomu, že u nás zatím není moc velkých ploch vůbec zamrzlých, nedá se očekávat, že bychom si zabruslili v Česku dříve než v sobotu či v neděli.
V případě, že se skutečně ochladí, by mohl být Hornád sjízdný v pátek či v sobotu. Případná výprava by mohla vypadat takto: ve čtvrtek/v pátek dotazem u Správy NP Slovenský raj zjistíme situaci v místě. Ve čtvrtek/v pátek ve 22:00 nebo 23:09 z Hlavního nádraží přímý nočník do SNV, příjezd 6:41/7:42. K Hornádu je to cca kilometr. Bruslením a obcházením směrem do ráje. Pořádné bruslení během dne. Návrat vlakem ze SNV 21:14 přímo, nebo 15:05 nebo 18:09 s přestupem.
Kdo by se chtěl připojit- bude to na hodně krátkou ohlášku - nechť mi dá vědět. Nejprve ale zjistím, jak to tam vypadá, třeba zamrzne něco tady a na dalekou výpravu nezbude čas. Škoda, že jsme o tomto místě a podmínkách nevěděli minulý týden, muselo to stát za to, když jsme tady paběrkovali - ač zajímavě - na plivátkách.

Webkamera ze Smižan, na západ hned vedle SNV: http://www.top-kamery.cz/mesta/slovenska-republika/spisska-nova-ves/spisska-nova-ves/

foto z www.dobrenoviny.sk

foto z www.dobrenoviny.sk

foto z www.dobrenoviny.sk

foto z www.dobrenoviny.sk

foto z www.dobrenoviny.sk

foto z www.dobrenoviny.sk

foto z www.dobrenoviny.sk

foto z www.dobrenoviny.sk

foto z www.dobrenoviny.sk

foto z www.dobrenoviny.sk

foto z www.dobrenoviny.sk

foto z www.dobrenoviny.sk

foto z www.dobrenoviny.sk

foto z www.dobrenoviny.sk


Článek vložil: Stodola
Ohlasy a vzkazy k článku ( Počet příspěvků: 1 )
Článek zobrazen: 2769 x
Když zamrzne Labe, ... (psáno v neděli 15.1.!) ... znamená to, že bruslařská sezóna v Čechách je obzvlášť dobrá. 18.1.2017 Archiv
LABE UNESE HROCHA!!! Překvapivá sobotní novinka z Polabí 14.1.2017 Archiv
Slovenký ráj - Hornád Původní článek z 12.1.2015 aktualizován a obnoven 11.1.2016 - během čtvrtka budeme podle možností referovat přímo z místa 10.1.2017 Archiv
Lázně Malvíny Moje první plavba - 8.1.2017 8.1.2017 Bezpečnost a další nápady
Vranovská přehrada 7.1.2017 Archiv
Tři králové na Nových Mlýnech - v sobotu už tolik nefoukalo Místo Baltazara jsme měli Švéda aby aspoň jeden byl odjinud 6.1.2017 Archiv
Na Tři krále: Nové Mlýny = zrcadlo 5. ledna - všechny stávající ledy jsou do určité míry zasněženy; Tajemné jezero i Orlík jsou ÚPLNĚ bez ledu!!! 6.1.2017 Archiv
úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse