brusleni a prodej nordických bruslí

Podrobnosti o ledu a trasách se dozvíte v knize
Na Bruslích Českou republikou.
Objednávejte na brusleni@icloud.com

úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse
Hledání ledu v Praze Pro nové návštěvníky BRUSLENÍ: je zde 474 článků z různých míst, kde jsme od roku 2006 bruslili. Zkuste vaši oblíbenou vodní plochu ve vyhledávacím okénku. V Archivu a dalších složkách najdete nepřeberné bohatství bruslařských zážitků 30.12.2014 Na Silvestra je sníh na pražských ledech většinou nasáklý vodou, bruslení mizerné.

Sníh je dobrý izolant a způsobil, že mrazivá noc z pondělí na úterý ledy příliš nezesílila. První zastavení u rybníku v Hodkovičkách, cca 1km od Černého Koně (to je jih Prahy). Led necelé 4cm, praská, ale dá se na něm bruslit. Sněhu cca 3 cm prachového, bruslit se v tom dá. Na Silvestra by to mělo být pro zkušené bruslaře bezproblémové.
Soutok Berounky a Vltavy. Dobrá zpráva: na ledě není sníh. Horší zpráva: zatím necelé 2cm. Na Silvestra to ještě nejspíš nebude, soutok je relativně hluboký, voda proudí.
Rybník na hrázi v Dolních Břežanech. To už sice není Praha, zato se tam dá bruslit. Sněhu 4 cm, ledu také tak. Led nádherně hladký, jen u břehů drsný od zmáčeného sněhu. Vedle sáňkovaly spousty dětí, které naše bruslařské počínání zaujalo. Trochu jsme zavzpomínal, je to totiž můj domácí rybník, kde jsem bruslil už před čtyřiceti lety. Děti se zvědavě ptaly, jestli můžou na led. Z východního břehu je to v pořádku, tak jsem jim to proklepaly a změřili. Jenže matky začaly hysterčit, tak musely děti na pevnou zem. Jen jedna matka zavolala své dítě z druhého břehu a ono to poslušně střihlo přes led. Matka najednou znejistěla, nelíbily se jí díry u hráze. Byla to ovšem konstruktivní matka, neboť si nechala vysvětlit, že ta velká u schodů je od kohosi, kdo na led lezl behlavě někdy dříve, a ty malé od naší zkoušecí hole. Dítko jsme navedli správným směrem, matka ho dostala suché. Až když jsme odcházeli, doběhl malý kluk s bruslemi. Za 40 let se hodně změnilo, tehdá by nás tam už bylo aspoň pět.

V diskusi pod předchozím článkem o prvním bruslení je precizně změřen led na Barabě. Ledoměřič neměl šupleru, ale dvacku vylovil a tudíž na Barabě v úterý 2,6cm, bez sněhu. Zajímavá výzva, ale buďte opatrní.

Zatím nikdo nenahlásil Kokořínský Důl. Podle zkušeností z minula by měl být led pod Kokořínem dostatečně silný, když Baraba má dvě desetiny centimetru pod kritickou mezí mocnosti ledu. I tam ale buďte opatrní a představujte si, že plavání na Silvestra nemusí být nikterak nepříjemné.

Soutok Berounky a Vltavy - ledová hůl, v pozadí labutě

Soutok Berounky a Vltavy - ledová hůl, v pozadí labutě

Rybník v Hodkovičkách

Rybník v Hodkovičkách

Dolní Břežany na hrázi

Dolní Břežany na hrázi

DB

DB

DB z hráze

DB z hráze

Rybník v Hodkovičkách

Rybník v Hodkovičkách

Ledová hůl a síla ledu na soutoku

Ledová hůl a síla ledu na soutoku


Článek vložil: Stodola
Ohlasy a vzkazy k článku ( Počet příspěvků: 6 )
Článek zobrazen: 2121 x
Výprava na Weissensee Už jsme jako Holanďané, Weissensee je naše Lipno 9.1.2015 Archiv
Ledové zpravodajství prostřednictvím webkamer Prosíme o doplňování zajímavých odkazů do komentářů 1.1.2015 Ledové zpravodajství
Hledání ledu v Praze Pro nové návštěvníky BRUSLENÍ: je zde 474 článků z různých míst, kde jsme od roku 2006 bruslili. Zkuste vaši oblíbenou vodní plochu ve vyhledávacím okénku. V Archivu a dalších složkách najdete nepřeberné bohatství bruslařských zážitků 30.12.2014 Archiv
Bruslení v neděli - první v začínající sezóně Zpívající úplně hladký led 28.12.2014 Archiv
Vaškovy výpravy ze ledem na sever i jinam Organizované výlety s dálkovým bruslením 22.12.2014 Archiv
Na Kokoříně 2 cm ledu Na bruslení to nestačí, ale aspoň na pohled je to nadějné 11.12.2014 Archiv
Bruslení na Volze První bruslení sezóny v podání našeho bruslaře 2.12.2014 Archiv
úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse