brusleni a prodej nordických bruslí

Podrobnosti o ledu a trasách se dozvíte v knize
Na Bruslích Českou republikou.
Objednávejte na brusleni@icloud.com

úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse
Rozkoš V neděli se překvapivě rozkošně bruslilo 3.2.2014 Propadli jsme Rokoši. To by mohl být skvělý titulek tohoto článku. Jenže při "propadnutí" se vybaví bruslaři i něco jiného než příjemné zážitky. Protože všichni zůstali bezpečně v suchu, jmenuje se prostě Rozkoš.

Pro nové čtenáře a případné začínající dálkové bruslaře: Na všech ledech zmíněných v článcích je vždy třeba provést vlastní průzkum a sledovat led před sebou. Dálkové neboli nordické brusle nezanechávají viditelné stopy v ledu, takže nejde vždy najít projetou cestu. Přírodními vlivy se někdy led velmi rychle mění - vylepšuje i zhoršuje. Buďte opatrní a rozvážní, vždy počítejte s propadnutím, ač se to stává jen velmi výjimečně.

Pondělní odpolední webkamera ukazuje šlunečno na Rozkoši: http://www.surfcentrum.cz/showpage.php?name=kamera_recepce

Po čtvrtečním testu s pozitivním výsledkem a po celkem podivné předpovědi a velmi pesimistických vyhlídkách jsme se v neděli rozhodli zkusit rozkošné ledy. Hnedle první indicie - promrzlé kaluže jasně naznačovaly, co nás čeká. Už z auta jsme viděli jen lesknoucí se hladinu. Po sněhu ani památky a předpoklad, že by lesk zajištovala voda byl nepravděpodobný. Kde nestihly roztát sněhové závějky, se vytvořil "dvoják", na který je potřebá dát pozor pouze z důvodu pádu. Takových míst zde není mnoho, lze lehko rozpoznat. Pokud led zapráší sníh, budou taková místa rozeznatelná jako "kopečky".
Led jen velmi lehce provzdušněný a o jeho síle jsme se museli přesvědčovat opakovanými údery klackem. Prorazit se nám ho podařilo jen v jednom místě. Následně došlo k celkem velkému testu a to pádu největšího člena výpravy po nacouvání do "dvojáku". Pavouk, který tímto pádem vznikl byl nádherně duhově probarvený:)
Obrovské praskliny, asi napříč celou nádrží byli zcela zamrzlé a úplně bezpečné. Led na celé nádrži není vůbec "propraskaný". Jízda i malého dítěte je doprovázena příjemnou hrou, což naznačuje led v síle max. 6cm.
Stav nádrže, jak už je letos obvyklé, velmi nízky. Zamrzlo je po březích zcela bezpečně. Jílovité dno na rozkoši vytváří zvláštní barevnost! Nejednou jsme při jizdě byli následování tentokrát živým rybím doprovodem:)

Nedělní Rozkoš

Nedělní Rozkoš

Průzkum ledu tyčí

Průzkum ledu tyčí

Pavouk

Pavouk

Měření ledu pomocí ledovcového šroubu

Měření ledu pomocí ledovcového šroubu

Nástupní místo

Nástupní místo


Článek vložil: Pavla
Ohlasy a vzkazy k článku ( Počet příspěvků: 0 )
Článek zobrazen: 2608 x
Olympijský park na Letné, a také ve Vídni Bruslení v polední pauze, nebo večer, když není čas na dlouhou cestu za ledem 6.2.2014 Archiv
Jenom lišky a my Na Lipně už bruslíme skoro měsíc a půl v kuse – výborné podmínky pokračují. Reportáž je z pondělí, 3. února 2014. 4.2.2014 Archiv
Rozkoš V neděli se překvapivě rozkošně bruslilo 3.2.2014 Archiv
Noční invaze na Malvíny Zprávy z válečné fronty 30.1.2014 Archiv
Bruslení na krátké vlně Šeberák a další pražské rybníky po "neúspěšné" výpravě 26.1.2014 Archiv
Nabízíme broušení nordických bruslí a rychlobruslí 19.1.2014 Prodej bruslí a vybavení
Slunce a mlha na Lipně 18. leden 2014 19.1.2014 Bruslařovy sny a památné zážitky
úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse