brusleni a prodej nordických bruslí

Podrobnosti o ledu a trasách se dozvíte v knize
Na Bruslích Českou republikou.
Objednávejte na brusleni@icloud.com

úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse
Noční invaze na Malvíny Zprávy z válečné fronty 30.1.2014 Argentinci a Angličané se dohadují o Malvínách už dlouho, tak jim je vyfoukli bruslaři. Invaze proběhla rychle a snadno z východu do zátoky před čističkou. Lstiví Argentinci si kolem Malvín rozmístili cedule "Soukromý pozemek, vstup zakázán", ale dotazem u britských autorit jsme zjistili, že to je jen místní argentinský folklór bez valného významu. Vstup na Malvíny byl snadný, zjevná náleď je tvořena přelitím vody od břehu, takže se vytvořil led kompozitní, který bývá vždy spolehlivý. Po několika metrech začíná zasněžená plocha. Ta je v místech u severovýchodního břehu před čističkou spíše slabší, cca 4,5cm. U protějšího břehu už led nabývá skoro 6 cm.
Celý jižní až jihozápadní břeh jsme obsadili bez odporu, rychle a snadno. Síla ledu opět mezi 5,5 cm a 7 cm. Pozor na past u mobilních domků, je tam přítok, ale je zdaleka vidět. Navíc k němu vedou tisíce stop vodního ptactva. Kolem ostrůvků na jihozápadě se dá bruslit bez větších potíží.
V západním rohu u Tušeně se nalézají strategická ložiska plynu, letos zatím neobjevená. Smyslem naší invaze byla samozřejmě ochrana i kulturní a ekonomické povznesení místního lidu, ale diverzních centrál se proslýchá, že skutečným důvodem jsou právě tyto naleziště plynu. Pro nezkušené dobyvatele připomínám, že plynové bubliny pod ledem přinášejí nejen teplo, ale i zábavu, nicméně nepozorovány mohou být rafinovanými pastmi. Takže pozor mezi západním a labským břehem.
Invaze proběhla téměř dokonale, jen část kolem labského břehu nebyla obsazena kvůli slabému ledu. Tam se led dostal pod 3,5 cm a dále jsme to nezkoušeli. U severozápadního labského břehu se jiná mocnost pokoušela obsadit Malvíny, ale strach jim nedovolil více než několik desítek metrů postupu. To jsme zjistili podle stop bojových operací.
Nakonec došlo i na bodáky - použil jsem je jako stativ na toto video: https://www.facebook.com/photo.php?v=10203232160911210&saved (prosím, zkopírujte si link do prohlížeče) Své prastaré bodce jsem tam bohužel zapomněl, ve východní části nedaleko čističky na ledě. Kdyby je někdo našel, nechť mi je časem předá. Děkuji. To bylo jedinou ztrátou celé invaze, vše proběhlo v suchu.

Pro bojechtivé dobyvatele zdůrazňuji, že invaze je sice jednoduchá, ale je třeba být vybaven tyčí na průzkum ledu, spolehlivým nočním nebo denním viděním (podle času invaze) a zkušenostmi z bojových operací na tenkém ledě. Ve videu uslyšíte, že led zpívá, nicméně jen pro potěšení bruslaře. Vyloženě riskantní to není, jen to chce základní zkušenosti a dovednosti a samozřejmě bodáky (vyprošťovací bodce), kdyby mělo dojít ke konfliktu.
Také můžete sledovat stopy a trasu označenou trvalou čárou ve sněhu.


Ještě důležité upozornění pro dobyvatele z oblasti Pojizeří. Malvín se dá z Káraného dosáhnout letecky, plavecky nebo po pěchotně po mostě (lávka u soutoku, nebo lávka přes jez v Čelákovicích). Na Labi není ani náznak ledu, stále si vesele teče.

Malvínská loviště jsou bohatá

Malvínská loviště jsou bohatá

Fotograficky nevybaven na tmu

Fotograficky nevybaven na tmu


Článek vložil: Stodola
Ohlasy a vzkazy k článku ( Počet příspěvků: 3 )
Článek zobrazen: 2896 x
Olympijský park na Letné, a také ve Vídni Bruslení v polední pauze, nebo večer, když není čas na dlouhou cestu za ledem 6.2.2014 Archiv
Jenom lišky a my Na Lipně už bruslíme skoro měsíc a půl v kuse – výborné podmínky pokračují. Reportáž je z pondělí, 3. února 2014. 4.2.2014 Archiv
Rozkoš V neděli se překvapivě rozkošně bruslilo 3.2.2014 Archiv
Noční invaze na Malvíny Zprávy z válečné fronty 30.1.2014 Archiv
Bruslení na krátké vlně Šeberák a další pražské rybníky po "neúspěšné" výpravě 26.1.2014 Archiv
Nabízíme broušení nordických bruslí a rychlobruslí 19.1.2014 Prodej bruslí a vybavení
Slunce a mlha na Lipně 18. leden 2014 19.1.2014 Bruslařovy sny a památné zážitky
Bruslení v mléku - to tu ještě nebylo Lipno v sobotu 18. ledna večer a AKTUALIZACE stavu LEDU z NEDĚLE, 19. ledna 18.1.2014 Archiv
úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse