brusleni a prodej nordických bruslí

Podrobnosti o ledu a trasách se dozvíte v knize
Na Bruslích Českou republikou.
Objednávejte na brusleni@icloud.com

úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse
Příjemné jarní bruslení - skoro ideální podmínky Bruslíme a jen tak nepřestaneme! stav ze dne 23. března 2006 20.3.2006 Leckdo už promazává kolečka, jenže my se ještě nevzdáváme. Bruslit se dá, ač ne tak snadno jako v únoru a březnu.

Šeberák: ve čtvrtek ráno krásné bruslení. Tvrdý led, místy trochu hrbolatý, pokrytý sněhovým popraškem. Přístup z hráze začíná být náročnější, ale přístup ze západního břehu bude ještě několik dní zcela bezpečný.
Docela pškný led je ve východním cípu rybníka, tj. nejvzdálenější od Kunratic. Nevím, jestli polední slunce led příliš nerozměkne, ale ráno to určitě půjde zase.

Domnívám se, že místa s podobným klimatem jako Praha na tom budou podobně. V chladnějších oblastech na ledě leží sníh. Takže o víkendu buď Praha nebo Polabí.

V Praze máme zatím trvající poslední možnost na Háfnu, neboť tekoucí vltavská voda si pomalu ukusuje led z čtyřsetmetrové plochy.
V úterý, 21.3. na oficiální první jarní den byla první jarní jízda na místě, kde jsme křtili "Na bruslích Českou republikou". Led 15 cm silný, tvrdý, velmi jemně hrbolatý. Jezdilo se bezvadně. Tmavá místa začínají praskat, neboť typický jarní led je pórovitý. Ale na propadnutí to pořád není, zvláště když máme k dispozici mnoho bílých ploch, kde je led spolehlivý. Přístup přes rybářské molo je nesnadný, lépe přelézt zábradlí za malou loděnicí a nastoupit z nového vodáckého mola. Ve středu a dále odhaduji, že bude po mrazivé noci led výborný.

Budeme pokračovat!

Háfn 21. března 2006

Háfn 21. března 2006

Šeberák na Josefa 2006

Šeberák na Josefa 2006

první jarní led v porovnání s nordickou bruslí

první jarní led v porovnání s nordickou bruslí

Šeberák sjízdný 23. března 2006

Šeberák sjízdný 23. března 2006


Článek vložil: Stodola
Ohlasy a vzkazy k článku ( Počet příspěvků: 0 )
Článek zobrazen: 6211 x
Příjemné jarní bruslení - skoro ideální podmínky Bruslíme a jen tak nepřestaneme! stav ze dne 23. března 2006 20.3.2006 Archiv
Brousíme nordické brusle a rychlobrusle Zde bude nabídka broušení nordických bruslí a rychlobruslí 20.3.2006 Archiv
Spring Time SKATING on Natural Ice as on March 23 - will this season ever end? 20.3.2006 Archiv
Jiřická tůň 19.3. Ráno bruslení, odpoledne běžky 20.3.2006 Archiv
Orientační bruslařský závod v neděli 5. března na Barabě - výsledky a obrazky První ročník závodu - 130 účastníků Radek Mikuláš 6.3.2006 Archiv
úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse