brusleni a prodej nordických bruslí

Podrobnosti o ledu a trasách se dozvíte v knize
Na Bruslích Českou republikou.
Objednávejte na brusleni@icloud.com

úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse
Pražská zimní liga v orientačním běhu: CHUŤ BAHNA, 1. ročník, Vašírov u Lán, 9. 2. 2013 Skoro standardní pěší orientační běh v netradičním terénu. Nejedná se o bruslení, i když se nedá vyloučit, že také orientační bruslení letos někdo zorganizuje. Prezentace od 10.30 do 12.00, start cca 11.00 (jak kdo přijde). Doprava vlastními auty nebo autobusem do Stochova-Slovanky či do Vašírova, ani vlak není nemožný. 9.2.2013 9.2. 2013: VÝSLEDKY:
http://brusleni.e-zpravy.cz/article.php?id=398 - odkaz si zkopírujte ručně.

4.2. 2013: DOPLŇKY K ROZPISU A POKYNY

Místo pro parkování a start: viz mapku pod článkem.


Stav terénu: Trať jsem předběžně stavěl v sobotu. Nikdy tam nebylo tolik bahna jako nyní; roztál sníh a pršelo. VŠECHNY STROUHY A PROHLUBNÉ JSOU PLNÉ VODY!
VODA V NEJVĚTŠÍ NÁDRŽI STOUPLA – obrysy už nesedí, ale při březích nejsou žádné kontroly.
Dvě jezírka během zimy zanikla, dvě jiná vznikla, budu muset lehce upravit mapu, ne všechny změny divoce se vyvíjejícího terénu ale mohu zanést.
Některá trvale mokrá místa (s rašelinou) se po tání a deštích nezměnila, jiné plochy, pokud mají jílovitý podklad, se naopak změnily dost.
Rozhodl jsem se jeden cíp mapy nejvíce postižený záplavami uzavřít, na mapě bude vyznačeno červenou šrafou. Prosím, respektujte ji.

Přes toto všechno jsem absolvoval stavbu trati se suchem v botách (byly to ovšem pohory).

Mapa: Z ekologických důvodů dostanete na celý závod jedinou barevnou mapu, na které budou zakresleny všechny kontroly, přestože se v případě dlouhé trati jedná o okruhy. Dodržování pořadí kontrol je povinné a bude namátkově kontrolováno!

Kontroly: Bílé štítky s číslem kontroly,replicahause.cz mlíka s barevnými propiskami. U dlouhé trati odpovídá pořadové číslo kontroly číslu na štítku (např. kontrola označená v terénu číslem 12 je 12. v pořadí a dvanáctkou je označena také na mapě. U krátké trati to neplatí, terénní čísla kontrol budou uvedena v popisu kontrol.
Popisy kontrol: budou uvedeny slovně na okraji mapy.
Průkazky: Papírové.
Dlouhá trať: 21 kontrol, krátká: 10 kontrol.
Délku tratě nepodceňujte! 6 km se zdá na rovině málo, ale tohle není úplně normální les/louka.

Vyhlášení výsledků: Nebude, resp. bude při jiné příležitosti (asi Praga Magica). Nechci vás po utahání a zbahnění zdržovat dále na místě. Na Mayrovce bylo možné po závodě nabídnout prohlídku skanzenu, při OBRech zase volné bruslení, tady se nabízí jen dobrovolná léčivá koupel, pro většinu z vás už nadbytečná.

Dobrou chuť!

Původní ROZPIS:

Před několika lety jsem viděl daleko od nás na východ a na sever krajinu, kde bych si byl rád zaběhl závod v orientačním běhu. Jednalo se o tundru obklopenou řídkou tajgou, ve které byly zajímavým způsobem rozmístěné bažiny a sušší místa (viz 2. obrázek pod článkem). Usoudil jsem, že podobný terén u nás nenajdu.
Ale našel jsem ho. Je to vytěžené rašeliniště ve Vašírově u Lán (viz 1. obrázek). Protože je vytěžené, nikdo se tam neutopí, pokud nepoleze přímo do jezírek, ale bahno (či spíš rašelina, a ta je jak známo zdraví prospěšná) je v terénu nepřehlédnutelným fenoménem.
Zajímavostí jsou pařezy 10 000 let starých stromů, které byly těžbou odkryty. Jsou to suverénně nejstarší vývraty zakreslené na (nejen českých) OB-mapách.
Doufám, že zajímavostí bude ještě víc, a budu je zde průběžně doplňovat.
Prozatím – ukázka mapy je na 3. obrázku pod článkem. Růžová označuje vodní plochu tvořenou minerálkou - v terénu uvidíte, proč to stojí za odlišení.


TRASY
Dlouhá trať předběžně 6 km (tedy ve skutečnosti uběhnete o dost víc; pro laiky - 6 km budou měřit přímé spojnice kontrol), krátká zhruba 2 km.

MAPA:
Dartmoor alias Psinec baskervillský, Fukušima II, Nagasaki-Okamura (2011-12) v měřítku 1 : 3000.

VYBAVENÍ:
Sebou buzolu, příp. mapník, běžné oblečení úměrné počasí, holínky ani potápěčské vybavení nejsou třeba!

PŘIHLÁŠKY:
Do pátku 8.2. 2013, 15.00 hod., na mail: mikulas@gli.cas.cz, nebo napište vaše jména a kategorii zde na této stránce jako komentář ke článku; v nejhorším případě také SMS na tel. 734 637 090).

Sleduje zde na této stránce aktualizace!

STARTOVNÉ:
50 Kč.

BEZPEČNOST:
Uděláme všechna rozumná opatření pro bezpečný průběh závodu, účast je nicméně na vlastní nebezpečí.

Na viděnou v bažinách!
Radek Mikuláš, organizátor, autor mapy a tratí

Předobraz této PZL: krajina na úpatí Putoranova pohoří

Předobraz této PZL: krajina na úpatí Putoranova pohoří

Ukázka mapy

Ukázka mapy


Článek vložil: Radek
Ohlasy a vzkazy k článku ( Počet příspěvků: 9 )
Článek zobrazen: 8643 x
Okolí Vlašimi - led se sněhovou kaší Nic vábného to není 17.2.2013 Archiv
Skvělé bruslní i tento víkend: rybník Žabakor i Tajemné jezero Krátká zpráva ze soboty 9. února 9.2.2013 Archiv
VÝSLEDKY: Pražská zimní liga v orientačním běhu - CHUŤ BAHNA, Vašírov u Lán, 9. 2. 2013 Dole v galerii jsou mapy ze závodů. Prosím, do komentářů ke článku dávejte odkazy na vaše fotoalba. 9.2.2013 Závody a jízdy elegance
Pražská zimní liga v orientačním běhu: CHUŤ BAHNA, 1. ročník, Vašírov u Lán, 9. 2. 2013 Skoro standardní pěší orientační běh v netradičním terénu. Nejedná se o bruslení, i když se nedá vyloučit, že také orientační bruslení letos někdo zorganizuje. Prezentace od 10.30 do 12.00, start cca 11.00 (jak kdo přijde). Doprava vlastními auty nebo autobusem do Stochova-Slovanky či do Vašírova, ani vlak není nemožný. 9.2.2013 Archiv
Krásné ledy v Českém ráji v neděli 3.2. Rybník Žabakor a řada menších rybníků v okolí 3.2.2013 Archiv
Bruslení v týdnu beznaděje: Výlet po Lipně Od úterý jak na jaře, přesto se kvalitně bruslí 1.2.2013 Archiv
Kam na brusle, když v Čechách nasněží od Jaroslava Frouze 29.1.2013 Archiv
Led roste jako z vody Stručná studie o růstu ledu 27.1.2013 Archiv
úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse