brusleni a prodej nordických bruslí

Podrobnosti o ledu a trasách se dozvíte v knize
Na Bruslích Českou republikou.
Objednávejte na brusleni@icloud.com

úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse
Orientační bruslařský závod v neděli 5. března na Barabě podrobná informace o prvním bruslařském orienťáku 27.2.2006 První ročník závodu v orientačním bruslení (OBR)
OBR NA BARABĚ 5. 3. 2006

Současná zima je opravdu tuhá a bruslení se podařilo organizačně zajistit a vybavit základní literaturou (viz http://brusleni.e-zpravy.cz/ a http://www.dokoran.cz/index.php?p=book.php&id=218 ).
Jedním z plánů na příští sezónu, pokud bude aspoň trochu příznivá, je uspořádat minisérii závodů v orientačním bruslení (OBR), která by pokryla jak různé typy zamrzajících vod, tak různé disciplíny OB (dlouhá trať, klasika, sprint, noční OB). Vzhledem k tom, že ledy jsou ještě i teď extrémně silné a zima nekončí, využijeme ještě i této zimy ke zkušebnímu prvnímu ročníku závodu „Obr na Barabě“.

KDE:
Pískovny Na Barabě se nacházejí mezi levým břehem Labe naproti Mělníku a žst. Cítov na trati Praha – Roudnice nad Labem. Doprava: Vlakem z Prahy do zastávky Cítov, pak cca 2 km na shromaždiště. Autobusem na autobusové nádraží v Mělníce, dále asi 4 km pěšky na shromaždiště. Automobilem: z Mělníka přes nový most, silnicí číslo 16 (Velvary – Slaný). Těsně za mostem odbočit vpravo, směr Cítov, Roudnice. Po 1 km, ostrá zatáčka vlevo a ocitneme se u areálu zatopených pískoven. Parkování t.č. trochu problém. Asi 4 místa jsou při betonových zábranách u silnice. 600 metrů od zatáčky lze jedny ze zábran opatrně objet a dostanete se na cestu, kde je místa na parkování dost.


SHROMAŽDIŠTĚ:
Zhruba trojúhelníkovitá nádrž poblíž zatáčky silnice, dostupná přes násep s trubkou – to je prostor stratu a cíle (viz obr.). Plochy na východ odtud jsou určeny k rozbruslení a volné zábavě, na ostatní plochy prosím nevstupovat – vlastní závodní prostor. Taktéž nelezte na plochu nejblíže u Vliněvsi – tam probíhá těžba, a to i o víkendech.


LED:
25. 2. byl většinou zcela hladký, místy mírně zvlněný, silný v průměru 30 cm. Několik špatně zamrzlých míst bylo jasně ohraničeno (a zmapováno; jsou to hlavně okolí přítoků a strouhy) a budou vyznačeny v mapách. Při břehu může být vytátý proužek, ale to každý vidí, může překročit a i když to neudělá, namočí si nejvýš botu.
Pokud vyjde předpověď počasí, bude příští týden na ledě ležet trocha sněhu a bude lehce nad nulou. Pokud sněhu nebude moc, nemělo by to bruslení znemožnit ani úplně zprotivit.

VYBAVENÍ:
Vhodné pro bruslaře na nordických bruslích, rychlobruslích, kanadách i dalších typech bruslí (možná bude krátký přechod po souši, doporučujeme chrániče bruslí). Zoubky krasobruslařských bruslí způsobují pády. Standardní vybavení pro OB (čipy nemusíte). Nemáte-li brusle nebo neumíte-li bruslit, můžete přijet také, celé si to odběhnout (aspoň uvidíte, o kolik je bruslení rychlejší pohyb než běh). Pokud možno vezměte sebou mobil (kdyby někdo měl problémy a potřeboval pomoci).

TRASA:
cca 10 km a 18 kontrol, převýšení (jaké překvapení) 0 m. Trať by odpovídala klasickému závodu v případě běhu, sprintu v případě efektivního pohybu na bruslích - efektivita ale závisí také na kvalitě ledu.

MAPA:
Upravený letecký snímek (letní) – viz náhledy zde, měřítko
1 : 10 000.

PREZENTACE:
V místě stratu a cíle v neděli 5.3.2006 od 12.30 do 13.00 hod, start 13.20 hod.

PŘIHLÁŠKY:
Do pátku 3.3., 14.00, e-mailem na adresu mikulas@gli.cas.cz nebo na mobil 732 509 528, radši dřív než později. V případě krajně nepříznivého počasí před závodem (velmi silné sněžení, silný déšť apod.) prosím ověřte konání závodu zavoláním na můj mobil – trať budu stavět v neděli dopoledne.

STARTOVNÉ:
20 Kč.

KATEGORIE:
všichni stejná trať, junioři – ženy – muži – veteráni.

BEZPEČNOST:
Uděláme vše pro bezpečný průběh závodu, účast je nicméně na vlastní nebezpečí. (Pravděpodobnost propadnutí ledu na jiných než velmi mělkých místech bude i za týden téměř jistě nulová).

VÝSLEDKY:
Předběžné budou k dispozici po závodu, úplné na webu http://brusleni.e-zpravy.cz/ 6. nebo 7. 3.

PROHLÍDNĚTE SI MÍSTO KONÁNÍ ZÁVODU NA FOTOGRAFIÍCH:
Snímky areálu Na Barabě z 25.2. budou na webu http://home.gli.cas.cz/mikulas/ , složka Obr na Barabě.

Děkuji předem: Marcele Šrutové ze SK Praga za zapůjčení kleští, účastníkům za toleranci a sportovního ducha a také za opatrnost. Počasí neovlivníme a případné chybičky se budeme snažit napravit ihned.

Radek Mikuláš
mikulas@gli.cas.cz , 732 509 528
Článek vložil: Radek
Ohlasy a vzkazy k článku ( Počet příspěvků: 1 )
Článek zobrazen: 8602 x
Orientační bruslařský závod v neděli 5. března na Barabě - výsledky a obrazky První ročník závodu - 130 účastníků Radek Mikuláš 6.3.2006 Archiv
Orientační bruslařský závod v neděli 5. března na Barabě podrobná informace o prvním bruslařském orienťáku 27.2.2006 Archiv
Skater's Orienteering Contest on 5th March on Baraba near Mělník - RESULTS detailed information and application instructions 26.2.2006 Archiv
Skating on 6th March and on very thinck ice covered by almost too much snow The best skating on the lakes around Melnik (30 km NW from Prague) - smooth ice and just a few centimetres of snow 23.2.2006 Archiv
bruslení 18. a 19. března letos bruslíme i na první jarní den! Nordické brusle v akci. 16.2.2006 Archiv
úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse