brusleni a prodej nordických bruslí

Podrobnosti o ledu a trasách se dozvíte v knize
Na Bruslích Českou republikou.
Objednávejte na brusleni@icloud.com

úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse
Co ještě na webu nebylo: Barbora, Medard a Kyjice od Jaroslava Frouze ze SZ Čech 14.2.2012 Za posledních 4 dny jsem navštívil 6 lokalit v SZ Čechách , které ještě nebyly na našem webu popsány. Všechny mohu vřele doporučit.
1 Medard. Postupně zatápěný lom po těžbě uhlí poblíž Svatavy u Sokolova. Hladina je asi 15 m pod plánovanou výškou. Po napuštění má mít plochu srovnatelnou s v. n. Jesenice. Led hladký s 1 -2cm sněhu. Břehy tvoří bývalé porubní stěny lomu- zajímavé po geolog. stránce. Dnes bruslitelný obvod 9.5 km.
2 Barbora. Starý zatopený oprán u Košťan poblíž Teplic, velmi hezky umístěný pod hradbou Kr. hor. Bruslitelný obvod 6 km. Oblíbené místo potápěčů , kteří si zde vysekávají díry do ledu. Zajímavé jsou vtoky teplých pramenů / jsme u Teplic/ , které nikdy nezamrzají. Na ploše asi stovka bruslařů a 1 lední drakysta.
3 Kyjická nádrž. V den návštěvy 12.2., poslední ledové zrcadlo v Čechách. Bruslitelný obvod asi 4 km. V.n. Kyjice najdete při silnici Chomutov –Most, poblíž Jirkova.. Byla postavena , jako odlehčovací nádrž pro řeku Bílinu, která je odtud vedena v trubkách v tělese Ervěnického koridoru až do Mostu. Dá se zde krásně trénovat jízda na šikmé ploše. Za silnicí je 500 m dlouhá nakloněná cesta v lukách , která zamrzla náleďovým ledem . Tady se dají trénovat adrenalinové sjezdy se zatáčkou pod zamrzlý most.. Nenechte si ujít!!!
4 Ohře po Kadaní. Ohře letos souvisle zamrzla od Klášterce n. Ohří po hráz Nechranické přehrady což je asi 25km ledu. Pouze pod Kadaňským stupněm a mezi jezy v Kadani teče. Led je však velmi hrbolatý a bezpečný pouze v břehových náledích. Doporučit mohu úsek od železničního mostu v Kadani po želinský jez. Letos poprvé je přístupná oblíbená štola sv. Vavřince přímo na bruslích z ledu. Ledová výzdoba je ale letos slabší než loni.
5 Ohře v K. Varech. Konečně zamrzla i Ohře nad tuhnickým jezem kolem ostrůvku- 13.2.
6 Nechranice V sobotu 11.2. jsem byl na hladině sám . V neděli jsem napočítal z Běšického Chocholu při pohledu do dalekohlehu 29 bruslařů ! Podívejte se , prosím , dobře na fotku Ledopád a liška. Spící liška se tak polekala bruslaře, že vyskákala dvoumetrovými skoky celou 20 metrovou kolmou stěnu ledopádu pod tušimickými chatami. Přeskakovala ledopád z jedné strany na druhou.Opravdu jsem měl o ní obavy , že skočí na led a zabije se kvůli mně. Během 20 vteřin zahanbila česká liška všechny himalájské ovce a kozy. Její hlava je vidět na horní hraně ledopádu.Omlouvám se , ale líp jsem to nestačil vyfotit. Zajímavé jsou též kolmo k hladině zamrzlé destičky ledu u Červené zátoky. Při chůzi se ulamovaly a hrály krásnou, čistou melodii , jako když několik hudebníků hraje na xylofon. Jinak se Nechranice po Ohři dala dojet poprvé až k výpusti MVE- to je tak o 3 km dále než vloni a pak dále proti proudu až po želinský jez / viz Ohře pod Kadaní/. Jaroslav

Barbora - díra od potápěčů

Barbora - díra od potápěčů

Barbora - teplý pramen

Barbora - teplý pramen

Barbora

Barbora

Kyjice - nástup na led

Kyjice - nástup na led

Kyjice - u vtoku Bíliny

Kyjice - u vtoku Bíliny

Kyjice - na bruslích do kopce

Kyjice - na bruslích do kopce

Kyjice - poslední zrcadlo

Kyjice - poslední zrcadlo

Ledopád a liška

Ledopád a liška

Medard - napouštění

Medard - napouštění

Medard

Medard

Medard - dočasné břehy

Medard - dočasné břehy

Nechranice - 11.2.

Nechranice - 11.2.

Nechranice - xylofony

Nechranice - xylofony

Ohře - nad Tuhnickým jezem

Ohře - nad Tuhnickým jezem

Ohře - pod Kadaní

Ohře - pod Kadaní

Ohře - rameno v K.V.

Ohře - rameno v K.V.


Obrázky:
strana [ 1, 2 ] <<  < > >>     položky [ 1 - 16 ] z 19

Článek vložil: Radek
Ohlasy a vzkazy k článku ( Počet příspěvků: 0 )
Článek zobrazen: 4462 x
AKTUALIZACE Smíchovský přístav …lodě si nedají říct ani v zimě. 14.2.2012 Archiv
Pražské bruslení bez sněhu Neobvyklé leč dobře přístupné místo s hladkým ledem a bez sněhu 14.2.2012 Archiv
Štola sv. Vavřince od Jaroslava Frouze 14.2.2012 Archiv
Co ještě na webu nebylo: Barbora, Medard a Kyjice od Jaroslava Frouze ze SZ Čech 14.2.2012 Archiv
Na krásném modrém Dunaji a hladké Neziderské jezero Pozdrav od Richarda Strausse otce. 13.2.2012 Archiv
Vltava v Praze Výzva pro milovníky kombinace bruslení - plavání! 12.2.2012 Bruslařovy sny a památné zážitky
Nebojte se náledí Led bez sněhu 11.2.2012 Archiv
Barabský OBR - 3. ročník, 11.2.2012 - výsledky Prosím případné námitky proti zveřejněnému pořadí do středy 15.2.! Buď e-mailem nebo raději dolů pod článek do komentářů. 11.2.2012 Závody a jízdy elegance
úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse