brusleni a prodej nordických bruslí

Podrobnosti o ledu a trasách se dozvíte v knize
Na Bruslích Českou republikou.
Objednávejte na brusleni@icloud.com

úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse
Čas OBRů: Orientační bruslařský závod (Barabský OBR, 3. ročník) v rámci Pražské zimní ligy Sobota 11. února 2012, pískovny na Barabě u Mělníka, prezentace od 10.45 do 12.30, start cca 11.00 (jak kdo přijde). Výsledky: http://brusleni.e-zpravy.cz/article.php?id=324 4.2.2012 Pokyny k závodu, dodáno v pátek 10.2.:
Trasa - dlouhá trať: Je zakreslena na jediné mapě systémem cik-cak (spojovací úsečky chyběji, zato kontroly a jejich čísla jsou brutálně velké, aby se dobře četly i za jízdy na bruslích). Dodržování pořadí kontrol je závazné, je věcí cti závodníka, bude kontrolováno a případný podvodník bude potopen do předem připravené díry v ledě.
Kontroly: Mlíka s pastelkami. Kleště radši nepoužiji, vloni na OSLU při podobném počasí praskaly.
Průkazky: Klasické papírové na kartonu, nebalit, nemohli byste značit.
Po dojezdu: Pomůžete nám, když si sami spočítáte čas (dojezd vám zapíšeme) a pověsíte na "prádlo". Budeme pak moci zhruba ve 14.00 udělat vyhlášení výsledků.
Nebezpečná místa: Jedná se u úseky, kde byste se mohli přerazit. Ty budou označeny mlíky. Přerazit se můžete samosebou kdekoliv, ale to víte sami, že.
Zákaz běhání mimo led s výjimkou vyznačeného přechodu přes rákosovou šíji. Týká se i běžců a lyžařů. Případně toto pravidlo můžete porušit a budete klasifikováni mimo soutěž.
Další pokyny budou případně ústně před startem.


KDE:
Pískovny Na Barabě se nacházejí mezi levým břehem Labe naproti Mělníku a žst. Cítov na trati Praha – Roudnice nad Labem. Doprava: Vlakem z Prahy do zastávky Cítov, pak cca 2 km na shromaždiště. Autobusem na autobusové nádraží v Mělníce, dále asi 4 km pěšky na shromaždiště. Automobilem: z Mělníka přes nový most, silnicí číslo 16 (Velvary – Slaný). Těsně za mostem odbočit vpravo, směr Cítov, Roudnice. Po 1 km, ostrá zatáčka vlevo a ocitneme se u areálu zatopených pískoven. Parkování: na polní cestě paralelní se silnicí (viz plánek).


SHROMAŽDIŠTĚ:
Ledová plocha a přilehlá úžina poblíž parkoviště - viz mapku.


MAPA: Na Barabě (2006), mapa dle mapového klíče IOF v měřítku 1 : 6000, pro orientační běh a plavání + dokreslený letecký snímek (2011).


VYBAVENÍ:
Vhodné pro jakékoliv brusle, čím bližší nordickým – dlouhým nožům, tím lépe to pojede. Tolerujeme i běh a lyže, cyklisti pouze mimo soutěž. Sebou buzolu, příp. mapník.

PŘIHLÁŠKY:
Na místě, nicméně budu vděčný za info, kolik vás přijede, pokud možno do pátku 10.2., 15.00 (tisk map!), (mail: mikulas@gli.cas.cz, tel. 734 637 090, 732 509 528).
V případě krajně nepříznivého počasí před závodem (velmi silné sněžení apod.) prosím ověřte konání závodu zavoláním na můj mobil – trať budu stavět po 9.00).

STARTOVNÉ:
40 Kč.

KATEGORIE:
Dlouhá trať – cca 11 km, krátká – asi 3 km.

BEZPEČNOST:
Uděláme vše pro bezpečný průběh závodu, účast je nicméně na vlastní nebezpečí.

NEBEZPEČÁ MÍSTA - prohlídněte si!

NEBEZPEČÁ MÍSTA - prohlídněte si!

Baraba v pátek před závodem

Baraba v pátek před závodem

Baraba v pátek před závodem

Baraba v pátek před závodem

Baraba v pátek před závodem

Baraba v pátek před závodem

Baraba v pátek před závodem

Baraba v pátek před závodem


Článek vložil: Radek
Ohlasy a vzkazy k článku ( Počet příspěvků: 1 )
Článek zobrazen: 5970 x
Sázava a Blanice 4.2. - "skatecross" a spousta věcí k vidění průtoky řek jsou velké pro hladké zamrzání 4.2.2012 Archiv
Byli jsme všude na Světě - Zlatá stoka Zlatá stoka je dobře sjízdná od Třeboně do Majdaleny. V Třeboňi teče. 4.2.2012 Bruslařovy sny a památné zážitky
Máchovo jezero - hladké, v křovinách stinných Perfektní bruslení pod siluetou Bezdězu 4.2.2012 Archiv
Čas OBRů: Orientační bruslařský závod (Barabský OBR, 3. ročník) v rámci Pražské zimní ligy Sobota 11. února 2012, pískovny na Barabě u Mělníka, prezentace od 10.45 do 12.30, start cca 11.00 (jak kdo přijde). Výsledky: http://brusleni.e-zpravy.cz/article.php?id=324 4.2.2012 Archiv
Nejlepší bruslení posledního tisíciletí - Kde jinde než na Orlíku Klenot bruslení na přírodním ledě 31.1.2012 Bruslařovy sny a památné zážitky
Bruslí i Mníšek pod Brdy Kdo si počká, ten se dočká... 29.1.2012 Archiv
Vypálili mi rybník! O energii je nouze i v zimě na rybníce - vaření se odkládá 29.1.2012 Bruslařovy sny a památné zážitky
Na bruslích do Prčic Ledy lehce zrnité, kolem 10 cm 28.1.2012 Archiv
úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse