brusleni a prodej nordických bruslí

Podrobnosti o ledu a trasách se dozvíte v knize
Na Bruslích Českou republikou.
Objednávejte na brusleni@icloud.com

úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse
Nejlepší bruslení posledního tisíciletí - Kde jinde než na Orlíku Klenot bruslení na přírodním ledě 31.1.2012 Přidány fotky z páteční trasy zámek Orlík - Zvíkov.

Páteční výprava bez nehody projela úsek od zámku Orlík ke Zvíkovu. V nejkrásnější části vltavského kaňonu kolem 165. říčního kilometru bývá led nejtenčí a narozdíl od čtvrtka jsme ho za stálého průzkumu ledu tyčí bez problémů překonali.
Do soboty přibydou 2-3 cm ledu, přesto zde bruslete s velkou opatrností nebo tento úsek vynechte a bruslete u Zvíkova a na Otavě.
U vyčnívajících skalních ostrohů se začínají tvořit zatím neviditelnè bariérové praskliny. Je na něm dvojitý led, kde se můžete po únavné cestě osvěžit koupelí po vzoru Julie. POZOR! Před Žďákovským mostem po levé straně směr Zvíkov - Orlík vede od břehu díra asi 3 m široká,30 m dlouhá. Spadl do ní člověk, ale naštěstí se z ní dostal sám. Je lehce přehlednutelná ze směru od Orlíku!!! Tato a podobné bariérové praskliny se tvoří v několika místech Orlické přehrady, ale i na Lipně a větších rybnících, třeba na Světě. Někdy jsou vidět dobře, to když kry vyčnívají z vody. Druhou možností je, že se kry vnořují, což je právě případ zmíněného sobotního koupání.

O víkendu mohou zkušení dálkoví bruslaři projet mezi Orlíkem a Zvíkovem, ostatní nechť raději zůstanou na bezpečném ledě okolí Zvíkova.
Nástup u Zvíkovského mostu přes Otavu po pěšině a schodech. Pozor, led se při poklesu hladiny láme, nezapadněte těsně u břehu. Nástup ze Štědronína, Vráže a přes hrad Zvíkov by měl být bez problému.

Sjezd

Sjezd

To není tráva

To není tráva

Na šikné ploše

Na šikné ploše

Skoky na bruslích

Skoky na bruslích

Konec vzdutí na Otavě

Konec vzdutí na Otavě

Konec vzdutí na Lomnici

Konec vzdutí na Lomnici

Zvíkovský most přes Otavu

Zvíkovský most přes Otavu

Vtomto místě cca 2km severně od Zvíkova je pro příště testovací tyč

Vtomto místě cca 2km severně od Zvíkova je pro příště testovací tyč


Obrázky:
strana [ 1, 2 ] <<  < > >>     položky [ 1 - 16 ] z 21

Článek vložil: Stodola
Ohlasy a vzkazy k článku ( Počet příspěvků: 9 )
Článek zobrazen: 27407 x
Byli jsme všude na Světě - Zlatá stoka Zlatá stoka je dobře sjízdná od Třeboně do Majdaleny. V Třeboňi teče. 4.2.2012 Bruslařovy sny a památné zážitky
Máchovo jezero - hladké, v křovinách stinných Perfektní bruslení pod siluetou Bezdězu 4.2.2012 Archiv
Čas OBRů: Orientační bruslařský závod (Barabský OBR, 3. ročník) v rámci Pražské zimní ligy Sobota 11. února 2012, pískovny na Barabě u Mělníka, prezentace od 10.45 do 12.30, start cca 11.00 (jak kdo přijde). Výsledky: http://brusleni.e-zpravy.cz/article.php?id=324 4.2.2012 Archiv
Nejlepší bruslení posledního tisíciletí - Kde jinde než na Orlíku Klenot bruslení na přírodním ledě 31.1.2012 Bruslařovy sny a památné zážitky
Bruslí i Mníšek pod Brdy Kdo si počká, ten se dočká... 29.1.2012 Archiv
Vypálili mi rybník! O energii je nouze i v zimě na rybníce - vaření se odkládá 29.1.2012 Bruslařovy sny a památné zážitky
Na bruslích do Prčic Ledy lehce zrnité, kolem 10 cm 28.1.2012 Archiv
Ko-ko-kolik ledu je na Ko-ko-řínsku Bezproblémové bruslení "začátku" sezóny 27.1.2012 Archiv
úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse