brusleni a prodej nordických bruslí

Podrobnosti o ledu a trasách se dozvíte v knize
Na Bruslích Českou republikou.
Objednávejte na brusleni@icloud.com

úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse
Vypálili mi rybník! O energii je nouze i v zimě na rybníce - vaření se odkládá 29.1.2012 Dnes jsem si chtěl bruslení užít ne jako objevitel, ale jako spokojený uživatel ověřených informací. Vyhrálo Kokořínsko - při cestě z Prahy jednoznačně nejlepší poměr mezi jistotou, kvalitou a cenou za benzín. Asi tak hodinu před cestou (až po obědě) se mi ale zazdálo, že by to chtělo přece jen nějaký ten objev. Trochu jsem se hrabal v domácí dílně a za zmíněnou hodinu přinesl prototyp vařiče na bahenní plyn.
Po cestě od Mělníka podél Pšovky vzhůru jsme minuli Lhotecký rybník i Štampach a vzali za vděk až rybníkem Harasovem s nejvyššímu skalami, které tu kde nad vodami jsou. Od Honzy Stodoly jsem věděl, že je tu i metan pod ledem; Stodolovi se tu přece včera ohřívali nad plamenem.
Na rybníce - jak jinak - krásný led, nějakých dvacet bruslařů, skály, sluníčko a - podezřele málo velkých plynových bublin. Postupně jsem narazil na tři, možná na čtyři místa, kde byl led nedávno propíchnutý. Nejspíš včera a nejspíš právě Honzou Stodolou. Přesto jsem po hodince bruslení zajel pro vařič a hledal funkční bublinu.
Většina těch velkých plochých bublin ale byla obrostlá ledem i zdola a plyn z nich neunikal. Pětkrát jsem celé zařízení připravil a pětkrát plyn z bubliny ven nešel, protože ho voda zdola nevytlačovala. Zklamaně jsem propíchl šestou velkou bublinu jen tak letmo bodcem a jen přihlížel, jak právě z ní plyn vyrazil. Už úplně otráven energetickou krizí jsem se smířil s tím, že ohřátá voda na kafe nebude, a šel jsem zase bruslit.
Mezitím přijeli Viktor a Katka Slavíkovi a Mirek a Vašek Fantovi, kteří došli ohledně místa bruslení stejným myšlenkovým pochodem ke stejnému místu akce. Kdybychom se domluvili, asi se nesejdeme. Všeobecný zájem o demonstraci hořlavosti bahenního plynu ze strany výše jmenovaných mě nakonec přiměl k zábavě se vrátit - ale už bez vařiče. Já jako propichovač a Vašek jako pyroman jsme s úspěchem odpálili asi deset bublin, ale malých. Nejdelší oheň trval ani ne deset vteřin.
Premiéra nového vařiče se odkládá. Honza Stodola mi prostě vypálil rybník.

Vařič je připraven - jen plyn není

Vařič je připraven - jen plyn není

Rybník Harasov v neděli 29.1.

Rybník Harasov v neděli 29.1.

Tažný psík

Tažný psík

Nezodpovědně spotřebovaná ložiska plynu

Nezodpovědně spotřebovaná ložiska plynu

Nepodchycený zdroj metanu

Nepodchycený zdroj metanu

Detail konstrukce

Detail konstrukce

Komise pro zapalování bublin

Komise pro zapalování bublin


Článek vložil: Radek
Ohlasy a vzkazy k článku ( Počet příspěvků: 1 )
Článek zobrazen: 6576 x
Čas OBRů: Orientační bruslařský závod (Barabský OBR, 3. ročník) v rámci Pražské zimní ligy Sobota 11. února 2012, pískovny na Barabě u Mělníka, prezentace od 10.45 do 12.30, start cca 11.00 (jak kdo přijde). Výsledky: http://brusleni.e-zpravy.cz/article.php?id=324 4.2.2012 Archiv
Nejlepší bruslení posledního tisíciletí - Kde jinde než na Orlíku Klenot bruslení na přírodním ledě 31.1.2012 Bruslařovy sny a památné zážitky
Bruslí i Mníšek pod Brdy Kdo si počká, ten se dočká... 29.1.2012 Archiv
Vypálili mi rybník! O energii je nouze i v zimě na rybníce - vaření se odkládá 29.1.2012 Bruslařovy sny a památné zážitky
Na bruslích do Prčic Ledy lehce zrnité, kolem 10 cm 28.1.2012 Archiv
Ko-ko-kolik ledu je na Ko-ko-řínsku Bezproblémové bruslení "začátku" sezóny 27.1.2012 Archiv
Za ledem na severovýchod Odhad situace a předpověď bruslařských možností na sobotu a neděli 26.1.2012 Archiv
Kokořínsko 21.1.12: podivný led a po sněžení a dešti to stejně už není pravda 21.1.2012 Archiv
úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse