brusleni a prodej nordických bruslí

Podrobnosti o ledu a trasách se dozvíte v knize
Na Bruslích Českou republikou.
Objednávejte na brusleni@icloud.com

úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse
Kde se dá bruslit po sněžení - zjišťujeme Průběžné zpravodajství o bruslení na přírodním ledu v sezóně 2012 - zatím neaktualizováno. Mnoho dalších zpráv o bruslitelných ledech v diskusi. Velké díky všem přispěvatelům! 10.2.2012 Noví návštěvníci, vítejte! Pro inspiraci projděte starší články ve složce Archiv. Jsou tam popsané snad všechny zajímavé bruslitelné plochy v České republice. O místech, která tam obsažená nejsou - např. řeka Morava a různé moravské a slezské vody - bychom se rádi dozvěděli více, pokud je znáte a jsou pokrytá ledem.

Bruslení bez sněhu: přehrada Nechranice - čerstvá zpráva z pátku 10.2. - v Nechranicích a okolí vůbec nesněžilo, všechny vodní plochy v okolí Kadaně jsou bez sněhu. Na přehradě Nechranice se pohybujte obezřetně, pozor u výpustě, vtoku i na bariérové praskliny

Matylda v Mostě a další jezera v okolí: Hladký led, sněhový poprašek nebránící bruslení.

Lipno: udržovaná bruslařská dráha z Nové Pece až do Maríny. V pátek 10. února je na ní čerstvý prachový sníh, ale během dne ji odhrnou. Led je hladký, bariérové praskliny se nevytvořily. V úseku Horní Planá - Černá vede podle bruslařské dráhy i stopa na běžky.

Nové Mlýny a oblast kolem dolního toku Moravy: málo nebo vůbec žádný sníh. Na Nových Mlýnech leží místy slabá vrstva sněhu nebo je vyfoukaný. Jižní Morava a Podkrušnohoří jsou teď ideální pro bruslení na hladkém ledu bez sněhu.

Máchovo jezero: Napadlo cca 5cm prachového sněhu, bruslit se dá ve sněhu.

Neziderské jezero neboli Neusiedler See: nádherné nížinné jezero v Rakousku. Téměř bez sněhu, jen nepatrné zbytky i tak slabé vrstvy odfoukává vítr. Bruslí se tam, surfuje na ledových surfech, atd. Nádhera.

Orlík: cca 5cm prachového sněhu. U hráze je stále volná voda, jinak se dá bruslit od říčního kilometru 198 (Paškovice - Újezd) po ř.k. 148 a na Otavě po konec vzdutí.

Labe: je zamrzlé a zasněžené. Náledě u břehů se postupně ještě rozšíří. V Čelákovicích nad jezem a nad železničním mostem se bruslí pěkně až výborné.

Praha: cca 5cm sněhu na všech ledových plochách. Soutok Berounky s Vltavou je zasypán cca 4cm prachového sněhu. Mezi mostem a soutokem naprosto hladký led, sníh nevadí. Je tam vyřezaná kra asi od rybářů a leží na ledě. Má nejméně 20cm, kdyby měl někdo pochybnosti. Po náledi se dá dojet s opatrností až k přívozu na levém břehu. Nad mostem je led trochu hrbolatý a v záhybu na Radotín už jsou navalené haldy ker, nádherný pohled na ledovou oranici. Bruslit se na tom nedá, některé kry vyčnívají až do metru a půl - nicméně na pohled zajímavé.

Kokořínsko: silný, hladký a zasněžený led

Jižní Čechy: cca 5cm prachového sněhu

Polabí: vše zamrzlé, cca 5cm prachového sněhu

Matylda v Mostě: Krásný průhledný led - nemáme nové zprávy, ale na začátku týdne led unesl bruslaře, takže teď už jistě bruslitelný.

Lipník nad Bečvou: viz debata na http://www.bike-forum.cz/forum/brusleni.html#comment1891067 Podle všeho se bruslí na silném ledě.

Hracholusky: v úterý 31.2. hladký led ale jen 3cm. Je třeba několik dní počkat.

Vyplní-li se předpověď, koncem týdne by se mělo dát bruslit na většině stojatých vod a co je nejdůležitější, na krásně hladkém ledu bez sněhu.
Případné výpravy za ledem budou vyhlášeny na čtvrtek, pátek a případně další dny.

Zdrcadlo Háfn mlčelo

Zdrcadlo Háfn mlčelo

O kráse nemluvilo, asi čeká na jiného

O kráse nemluvilo, asi čeká na jiného

Až sem je bezpečno. Dál jen v plavkách

Až sem je bezpečno. Dál jen v plavkách

Konec bruslitelné plochy

Konec bruslitelné plochy

Baraba 30. ledna 2012

Baraba 30. ledna 2012

Konopišťský rybník 29.1.2012

Konopišťský rybník 29.1.2012

Matylda v Mostě 29.1:

Matylda v Mostě 29.1:


Článek vložil: Stodola
Ohlasy a vzkazy k článku ( Počet příspěvků: 32 )
Článek zobrazen: 17302 x
Nebojte se náledí Led bez sněhu 11.2.2012 Archiv
Barabský OBR - 3. ročník, 11.2.2012 - výsledky Prosím případné námitky proti zveřejněnému pořadí do středy 15.2.! Buď e-mailem nebo raději dolů pod článek do komentářů. 11.2.2012 Závody a jízdy elegance
Bruslení na Mácháči trochu jinak …jak se i na ledě se dá dělat věda. 10.2.2012 Bezpečnost a další nápady
Kde se dá bruslit po sněžení - zjišťujeme Průběžné zpravodajství o bruslení na přírodním ledu v sezóně 2012 - zatím neaktualizováno. Mnoho dalších zpráv o bruslitelných ledech v diskusi. Velké díky všem přispěvatelům! 10.2.2012 Archiv
Zima jako v Rusku Z města, kde kozáci píší dopis tureckému sultánovi 9.2.2012 Archiv
Karlovarský trojboj 9.2.2012 Archiv
Kuriózní sklouznutí: údolní nádrž Vrané odhad situace: zamrzlé asi budou i Slapy 8.2.2012 Archiv
Orlík bílý nohy sílí Zpráva z bruslařské výpravy ve středu 8. února 2012 8.2.2012 Archiv
úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse