brusleni a prodej nordických bruslí

Podrobnosti o ledu a trasách se dozvíte v knize
Na Bruslích Českou republikou.
Objednávejte na brusleni@icloud.com

úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse
Za ledem na severovýchod Odhad situace a předpověď bruslařských možností na sobotu a neděli 26.1.2012 Noví návštěvníci, vítejte! Pro inspiraci projděte starší články ve složce Archiv. Jsou tam popsané snad všechny zajímavé bruslitelné plochy v České republice, v tuto chvíli je to pouze pro inspiraci, ale za pár dnů ... . O místech, která tam obsažená nejsou - např. řeka Morava a různé moravské a slezské vody - bychom se rádi dozvěděli více, pokud je znáte a jsou pokrytá ledem.

Mrazivá noc se nám velmi líbí. V nížinách se pokryla většina ploch ledem. Je pravděpodobné, že v sobotu či v neděli půjde s opatrností na menších a obvykle dobře zamrzajících plochách.
V Praze se do rána udělal na vaně s vodou na zalévání led v síle cca 2cm, což nestačí ani pro nejlephčí bruslaře. Podobně silný led byl v pátek ráno na Háfnu, zatím se na to nedá vůbec vlézt. V jedné skryté zátoce poblíž ledáren - tam je malá oblast s pravidelně nižšími teplotami než v bezprostředním okolí - už led unesl člověka, ale na bruslení to ještě není.
Vltava v Praze teče jako šílená, Modřanský jez sotva vyčnívá z vody. Pravděpodobně vypouštějí nadbytečnou vodu z přehrad, pod jezem vlnobití jako u može. Hladina Vltavy a bruslařských zátok v Praze je nejméně o půl metru vyšší než bývá běžně v zimě. Z toho plyne zásadní požadavek na bezpečnost: hladina bude v mrazivých dnech rychle klesat, led u břehu se bude lámat, tudíž nástup na led bude obtížnější než obvykle. o platí o všech vodních plochách, během mrazů rzchle ustane předtím hojný přísun vody a hladina začne klesat. Pozor na koupele při vstupui na led.

Pořád platí, že o tomto víkendu zcela si zabruslíme někde na severovýchodě Čech. V Jizerkách bohužel ne, tam zamrzlo ještě před sněžením. Na jihu zatím moc nemrzne. Lipenský led by vydržel, bohužel je pod sněhem.
Sobotní expedice asi začne v Kokořínském dolu, snad tam od minulé soboty moc nenasněžilo. Zajímavě vypadá i okolí Jičína, je tam chladněji. Soustavy rybníků jsou tam také a už dlouho o té oblasti nikdo nepsal.
Zatím tedy nemáme tutovku, ale kolem Jičína se určitě nějaké bruslení najde. Kdyby se chtěl někdo připojit k průzkumu, nechť se ozve.

Zajímavé zdroje informací o počasí a ledu (proklik nefunguje, linky prosím kopírujte).
Lipno: http://www.lipnonet.cz statistika denních teplot spoustu let zpět plus webkamera
Jižní Čechy: http://www.pocasi-volary.cz

Kousek od ledáren by bruslit možná šlo - koupání pravděpodobné

Kousek od ledáren by bruslit možná šlo - koupání pravděpodobné

Vlnobití pod Modřanským jezem

Vlnobití pod Modřanským jezem

Varhany u Vltavy

Varhany u Vltavy


Článek vložil: Stodola
Ohlasy a vzkazy k článku ( Počet příspěvků: 1 )
Článek zobrazen: 3347 x
Vypálili mi rybník! O energii je nouze i v zimě na rybníce - vaření se odkládá 29.1.2012 Bruslařovy sny a památné zážitky
Na bruslích do Prčic Ledy lehce zrnité, kolem 10 cm 28.1.2012 Archiv
Ko-ko-kolik ledu je na Ko-ko-řínsku Bezproblémové bruslení "začátku" sezóny 27.1.2012 Archiv
Za ledem na severovýchod Odhad situace a předpověď bruslařských možností na sobotu a neděli 26.1.2012 Archiv
Kokořínsko 21.1.12: podivný led a po sněžení a dešti to stejně už není pravda 21.1.2012 Archiv
Tak budeme letos bruslit? Lipno zamrzlo - s velkou opatrností se dá bruslit 18.1.2012 Archiv
Pod Kokořínem je led ... ale k opatrnému bruslení by byla potřeba aspoň mrazivá noc 25.12.2011 Archiv
úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse