brusleni a prodej nordických bruslí

Podrobnosti o ledu a trasách se dozvíte v knize
Na Bruslích Českou republikou.
Objednávejte na brusleni@icloud.com

úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse
Slapy - pláže, opalování, teplo jak na Kanárech Skvělý led na nádherném jezeře Slapy 2.3.2011 Přehradový trojboj se nekonal, vzali jsme to popořádku od Vranské přes Štěchovickou na Slapy. Kamýk zamrzlý není, to víme.
V pátek bude další výprava - je třeba vyjet velmi brzy ráno kvůli teplotě. Za letních veder se bruslit sice dá, ale je to takové nepatřičné a hlavně, vedro unavuje. Detaily páteční výpravy budou během čtvrtka, ale zatím plánujte velmi brzký odjezd a dřívější návrat. Možná zkusíme zatím příliš neprozkoumané části Orlíka nebo horní část Slapské přehrady.

Přehrada Slapy v půl desáté: sluníčko,longines replica mramorovaný led. Přístup na led ze slapské strany u přehrady bez problémů. "Mramor" celou dobu popraskává, také pravděpodobně upouštějí přehradu, údolím znějí salvy praskajícího ledu. Led většinou kolem deseti centimetrů, není to moc, je třeba dávat pozor. Naproti kapličce skáčeme u pravého břehu (ve směru toku řeky, bez ohledu, zda jedeme proti či po proudu) přes prasklinu. Uprostřed po nás pokukuje otevřené oko v ledu, v tom místě se točí vítr, stejně jako naproti pláži na Ždáni, tam se musí po pláži asi sto metrů pěšky. Na zpáteční cestě už je obtížné slézt a vylézt na led, ale přes molo u plachetnicového přístavu je to bez problému.
Cestou občas tyčí testujeme led, abychom nevbruslili do slabého místa. Mezi zátokami Meredského a Jablonského potoka je další prasklina a větrné oko. Leze se přes skalku na levém břehu, na konci Meredské zátoky se ráno dala prasklina přeskočit, odpoledne už po pláži obejít.
Pod mostem u levého břehu skáčeme přes další prasklinu. V ohybu pod kostelem v Živohošti opět po levém břehu přelézáme kolem praskliny. Odpoledne jde přeskočit na protěším břehu. Od Živohoště přejíždíme na protější břeh, led se zdá být dost slabý, podle pravého břehu to jde. Silný a téměř dokonale hladký led nacházíme v téměř čtyři kilometry dlouhé zátoce u Radíče. Pokračujeme dále podle pláže u Sejců, ale výhled do dáli se vlní, raději točíme zpět. Odpolední vedro je úmorné, led pořád tvrdý, neboří se. Je obtížné se dostat na břeh při obcházení prasklin, ale některé jsou pořád přeskočit. Pálící slunce nedělá s ledem nic, ale spíše nenápadně led odtává. Ve čtvrtek či možná ještě v pátek ráno snad ještě bruslit půjde, chce to ale velkou obezřetnost, slunce vytahuje sílu nejen z vyprahlého bruslaře, ale i z z ledu.

Vranská přehrada byla ráno pokrytá škraloupem, místy silnějším ledem u břehů. Štěchovická přehrada se vlní, i když přímo u hráze nepatrný škraloup vydržel do odpoledních veder. Na bruslení to však není. Ze silnice vidíme za mostem u Měchenic zamrzlý potok v soutěsce, podle mapy je tu buď trnová, nebo bezejmenný potok vytékající z Jíloviště. Kam jde dohlédnout, je zamrzlý, do soutěsky se slunce nedostane ani na vteřinu.

Slapy 2. března 2011

Slapy 2. března 2011

Vedro skoro nesnesitelné - te třeba se aspoň trochu vykoupat - výstup před prasklinou u Žovohošti

Vedro skoro nesnesitelné - te třeba se aspoň trochu vykoupat - výstup před prasklinou u Žovohošti

Prasklina

Prasklina

Lodě stojí, bruslaři jedou

Lodě stojí, bruslaři jedou

U oka byly zmrzlé nahrnuté úlomky ledu - proto led nezamrzl, vítr byl silnější

U oka byly zmrzlé nahrnuté úlomky ledu - proto led nezamrzl, vítr byl silnější

Nordický bruslař obchází pohodlně

Nordický bruslař obchází pohodlně

"Kanaďan" trpí

"Kanaďan" trpí

Čuník neměl bodce

Čuník neměl bodce


Obrázky:
strana [ 1, 2 ] <<  < > >>     položky [ 1 - 16 ] z 28

Článek vložil: Stodola
Ohlasy a vzkazy k článku ( Počet příspěvků: 4 )
Článek zobrazen: 6197 x
Jesenická nádrž u Chebu 5.3. - s rozpaky od Jaroslava Frouze 5.3.2011 Archiv
Březen: na každý led vlezem Nečekané ledové radovánky 4.3.2011 Archiv
Ukončete výstup a nástup, ledy se otvírají Instruktáž o nastupování a vystupování z ledu za teplých dnů 4.3.2011 Archiv
Slapy - pláže, opalování, teplo jak na Kanárech Skvělý led na nádherném jezeře Slapy 2.3.2011 Archiv
Předjarní koupání a jak se jim vyhnout V posledních několika dnech se vykoupalo neobvykle velké množství bruslařů 28.2.2011 Archiv
Ledové zpravodajství od meteorologů ...aneb jak je to s tím Matějem? 27.2.2011 Archiv
Berounka u Prahy s bariérami i bez nich ...v neděli 27.2. bruslíme na soutoku i Krňáku 27.2.2011 Archiv
Neděle 27.2.2011 - Sázava u Davle krásně zamrzlá, a pár dalších drobností ... led měkne, podmínky se můžou měnit 27.2.2011 Archiv
úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse