brusleni a prodej nordických bruslí

Podrobnosti o ledu a trasách se dozvíte v knize
Na Bruslích Českou republikou.
Objednávejte na brusleni@icloud.com

úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse
Alternativa LOBu pro holomrazy: OSEL (orientační sjezdové elektrifikované lyžování). Sjezdovka Padák u Příbrami, www.skipribram.cz, neděle 6.3. 2011 večer Klidně se smějte: sranda vás při bruslení vzhůru po sjezdovce přejde! Závod Pražské zimní ligy orientačního běhu, http://www.skpraga.cz/pzl 23.2.2011 Výsledky: http://brusleni.e-zpravy.cz/article.php?id=275 (adresu nutno zkopírovat ručně)

Rozpis:
Když se začnou pro nedostatek sněhu rušit závody v lyžařském orientačním běhu, přicházíval v minulých sezónách čas orientačního bruslení. Letos jsme se rozhodli jinak. Petr Dudík (LBE), provozovatel lyžařské sjezdovky Padák u Příbrami, nadhodil možnost potýrat svaly i hlavu právě tam.

KDY:
Neděle 6.3. večer. Hodí se tedy těm, kteří si budou chtít provětrat hlavu po oblíbeném závodu "Praga Magica" Jéni Švába, tak i těm, kteří se vypraví do hor a v neděli se budou vracet. Hodit by se mohl těm, kteří láteří nad osudem, že slušně rozjetá LOBácká sezona skončila právě v polovině táním a následnými holomrazy.

SHROMAŽDIŠTĚ, PREZENTACE:
Parkoviště pod sjezdovkou, viz www.skipribram.cz. PREZENTACE bude v pokladně areálu. Zde dostanete za mírné všimné (předběžně 80,- Kč, pro děti polovic) průkazku. Začneme v 17.00, konec prezentace je v 18.15, T0 v 18.30 (předběžně, může se modifikovat podle počtu přihlášených). Směrný čas delší trati (testováno na vlastní osobě) cca 45 minut.

CO MůŽETE DĚLAT PŘED ZÁVODEM?
Například si normálně zalyžovat na svahu (kontroly tam tou dobou ještě nebudou) nebo potrénovat na pěkné OB mapě v okolí sjezdovky. Petr Dudík nejen že terén vymapoval, ale také vybavil stacionárními kontrolami. Mapu dostanete v pokladně u vleku, poblíž je také obří OB - mapa v plechovém provedení (pro ty, kteří by dali přednost paměťáku). Okolí je zajímavé taky pro geocachery.
V Příbrami jsou pak skvělá hornická muzea.


TYP ZÁVODU, VYBAVENÍ:
Systém bude analogický jako na některých závodech v orientačním bruslení, které jsem dělal v minulých sezónách, nebo jako při loňském orientačním plavání v libereckém akvaparku. Na startu dostanete mapu (výřez OB mapy Padák v měřítku zhruba 1 : 1 500) se zakreslenými všemi kontrolami, ale chybět bude to podstatné - jejich pořadí. Pouze první kontrola bude na mapě označena. Na této první kontrole pak bude nejen lampion a kleště, ale taky mapa se zákresem 2. kontroly. Na 2. kontrole bude mapa se zákresem 3. kontroly, atd. až do cíle.
Jak tedy na to:
1. základní verze: vezmete si sebou (třeba na šňůrku na rameno) fixu a na každé kontrole si postup na svoji mapu dokreslíte.
2. polo-paměťák: identifikujete si další kontrolu s příslušným kolečkem na mapě a budete se spoléhat na to, že nezapomenete, které to je.
3. Paměťák se vším všudy: mapu, kterou dostanete na startu, zmuchláte a nacpete do kapsy. Všechny postupy si hravě zapamatujete. Jednotlivé verze můžete samozřejmě během závodu libovolně střídat, je to zkrátka vaše věc.
Celé to absolvujete na lyžích (CHůZE V BOTÁCH ZAKÁZÁNA!). Záleží na počasí a typu sněhu, jestli se někdo z vás odváží volit něco jiného než sjezdové lyže, tedy např. běžky. Svah není úplně mírný. Doporučujeme spíš tenčí prstové rukavice a nezakazujeme držák na mapu. Nezakazujeme ani čelovku, ačkoliv mapa by měla být při umělém osvětlení sjezdovky slušně čitelná. Hůlky nemusíte.
Můžete po libosti používat lyžařského vleku, s jednou podmínkou: nastupovat budete vždy dole! Výstupy budou povoleny dva, kromě standardního výstupu až úplně nahoře bude v terénu i na mapě vyznačen ještě jeden.

V ČEM BUDE TA ORIENTACE?
Dobrá otázka! V první řadě se pokusíme vám chystat dilema, jestli se vyplatí použít vleku nebo vlastního pohonu (pokud bude následující kontrola výše ve svahu). Podotýkáme, že tohle dilema vůbec není banální a řešení hodně záleží na fyzičce jednotlivce, jeho výbavě i na pokročilosti únavy. Dále doufáme, že si budete klást otázku, jestli to mastit rychle a kontrolu třeba přejet nebo chybovat, nebo jet pomaleji a na jistotu. Třetí prvek bude labyrint (vyznačený "mlíkem"), takže ani směr správného postupu nebude vždy zcela samozřejmý. Největší rozdíly v časech asi vzniknou chybami při rychločtení map na kontrolách. Předem avizujeme, že na svahu budou i falešné kontroly.

TRASY – TYP ZÁVODU:
Dlouhá: cca 45 min. a asi 25 kontrol, krátká: cca 25 minut a 10 kontrol. Start intervalový.

PŘIHLÁŠKY:
Do SOBOTY 5.3., 20.00 e-mailem na adresu mikulas@gli.cas.cz nebo na mobil 732 509 528. Určité množství map navíc bude i pro ty, kteří se registrují až na místě.

Náhražka čipů: Máme k dispozici dostatek karet, na které se při průjezdu turniketem zapisuje čas. Zájemcům je vydáme a budete si tedy moci do určité míry porovnat efektivitu různých řešení postupů.

SLEDUJTE ROZPIS, BUDE UPŘESŇOVÁN!

Radek Mikuláš

Padák 2.3. 2011 dopoledne

Padák 2.3. 2011 dopoledne

Padák 2.3. 2011 dopoledne

Padák 2.3. 2011 dopoledne

Padák 2.3. 2011 dopoledne

Padák 2.3. 2011 dopoledne

Padák 2.3. 2011 dopoledne

Padák 2.3. 2011 dopoledne

Padák 2.3. 2011 dopoledne

Padák 2.3. 2011 dopoledne

Padák 2.3. 2011 dopoledne

Padák 2.3. 2011 dopoledne

Padák 2.3. 2011 dopoledne

Padák 2.3. 2011 dopoledne


Článek vložil: Radek
Ohlasy a vzkazy k článku ( Počet příspěvků: 0 )
Článek zobrazen: 6038 x
Bruslení v tajze sice v české, ale původní a pravé! 26.2.2011 Bruslařovy sny a památné zážitky
Orlík po pěti letech celý zamrzlý Krásné bruslení, led lehce poprášený, všude cca 12 cm 25.2.2011 Archiv
Krev a smrt na Tajemném jezeře Druhá výprava ve středu 23. února našla Tajemné jezero celé zamrzlé, nabrusleno 107km 23.2.2011 Archiv
Alternativa LOBu pro holomrazy: OSEL (orientační sjezdové elektrifikované lyžování). Sjezdovka Padák u Příbrami, www.skipribram.cz, neděle 6.3. 2011 večer Klidně se smějte: sranda vás při bruslení vzhůru po sjezdovce přejde! Závod Pražské zimní ligy orientačního běhu, http://www.skpraga.cz/pzl 23.2.2011
Ledová Rozkoš Čeká nás mrazivý týden. Kdo má i ve všední dny volno, fotky mu můžou napovědět, kam se vydat. 20.2.2011 Archiv
Baraba 24.2., přičemž základ článku je už z 5.2.2011 s obrazem (i pohyblivým) a s pozdějšími dodatky Na Barabě se několik lidí o posledním únorovém víkendu vykoupalo. Bruslete s opatrností! 20.2.2011 Archiv
Tam, kde v sobotu 19.2. sněžilo... .. což je skoro všude jižně od Prahy, tedy i na Podblanicku..., 19.2.2011 Archiv
Sobota 19.2. na Mostecku od Jaroslava Frouze 19.2.2011 Archiv
úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse