brusleni a prodej nordických bruslí

Podrobnosti o ledu a trasách se dozvíte v knize
Na Bruslích Českou republikou.
Objednávejte na brusleni@icloud.com

úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse
Aktuální krátká zpravodajství o ledu: Sledujte už jen aktuální články Od čtvrtka, 10. března už je bruslení velmi náročné. Pro tuto sezónu uzavíráme informace v jednom odstavci - případné bruslařské rarity ohlásíme v jednotlivých článcích. Nordické brusle se pomalu chystají k letnímu spánku. 6.3.2011 Žádná ze zmíněných informací už neplatí ve stavu, v jakém je napsána. Teplé dny a teplé noci led mění každou minutou. Ještě se bruslit bude na výrazně chladných místech a o tom vás budeme stále informovat.

Přečtěte si článek "Předjarní koupání a jak se jim vyhnout" a buďte na ledě ostražití a připravení. V následujících dnech bude lepší vyrazit na led co nejdříve ráno a skončit po poledni, než led zoměkne nebo ztratí pevnost.

Následující zprávy platí s upozorněním,https://www.unwatch.pl že je třeba pečlivě zkoumat led a dát pozor hlavně na obvyklá slabší místa. Doporučujeme vyrazit na led co nejdříve ráno, dokud je led zpevněný mrazem.

Orlík: Orlická přehrada je zamrzlá. Bez problému se dá bruslit na celím vzdutí řeky Otavy od Zvíkova po Vráž. Na Vltavě je led slabší a během víkendu došlo i na koupání. Po přimrznutí a při velké opatrnosti se na VLatavě bruslit dá.
Z diskuse: Hospoda Orlik-Trhovky. CELOROCNE a KAZDY DEN (o vikendu jiz od 10, vsedni dny od 3hod) otevrena restaurace v kempu Trhovky (cca 1,5km od hraze vlevo), cca 200m OD TOBOGANU, Restaurace na téčku.Na nas dotaz, zda se nekdy stane, ze do hospody nikdo neprijde, odpovedel sympaticky vycepni, ze to se stava skoro celou zimu, o vikendu to pry ale je lepsi (je pravda, ze v nedeli tam krome nas byli jeste dva dalsi hoste). Tento zenove kapitalisticky pristup si myslime zasluhuje uznani nejvyssi konzumaci pri kazde mozne prilezitosti.

Slapy: viz samostatný článek. Pokud už to nepůjde v hlavní části, čtyřkilometrová zátoka Mastník u Radíče ještě vydrží - led silný a až na malé úseky neměkne ani odpoledne.

Led na přehradě Březová na Teplé je den ode dne lepší. Šedý led / při teplotě 8 C/ trochu řezal, 3.3. je i přes den pouze 1 C a led je tvrdý a úplně hladký na celé ploše přehrady. Na přehradu Březová pohodleně nastoupíte ze silnice mezi Karlovými Vary a Plzní, poblíž místa, kde končí vzdutí a začíná normální tok řeky Teplá.

Brněnské bruslení má výbornou podporu od města, které měří led a informuje na webu: www.prygl.net/php/stav-ledu.php Odkaz je třeba kopírovat do internetového prohlížeče. Ze zatím neznámého důvodu se nezobrazuje prokliknutím. Závadu se pokusíme odstranit, zatím používejte CTRL + C

Pražské bruslení Led po ránu je pořád velmi silný a pevný.
Stále lepší led, jen pozor na nástupy a slabší místa. Slunce pilně pracuje.
Háfn - perfektní hladký led - síla ledu mezi 7 - 10cm. Bruslit se dá všude až k jižní hraně Yach Klubu - samozřejmě jako na každém přírodním ledě je třeba být opatrný.
Přístav Smíchov a Libeň: Stejné jako Háfn, taktéž většina Džbánu má nový led.
Libeňský přístav: Libeň 3.3. ráno také krásná, žádné náznaky praskání. Jenom oblíbené nástupní místo v blízkosti Libeňského mostu bude asi zanedlouho nepoužitelné, třeba zkoušet při hlavním rameni.
Šeberák: s opatrností u břehu a v místech s novým ledem. Na většině plochy leží vrstva zmrzlého sněhu.

Rozkoš samozřejmě stále rozkošná, viz články. Led silný, ale pozor na popisovaná místa a při přecházení přes dělící stěnu.

Přehradní jezero Pastviny, východně od Žamberka:

Matylda u Mostu. Hladký led, silný dost. Našly se přímo na ledě, už trochu přimrzlé, klíčky od Škodovky (kombinovaný klíč s alarmem), funkční. Majitel necchť si pro podrobnosti napíše mejlem.

Máchovo jezero - v březnu stále bruslitelné: stále hladké a silné zrcadlo. V Doksech je nejbližší přístup k ledu z parkoviště od nádraží přes lávku nad tratí, pak doleva a bránou u tobogánu. Ze Starých Splavů je to k ledu blíž. Nebo hotel Port, kde přebývají kormidelníci ledních plachetnic - nemáme ověřeno, zda není do areálu omezený přístup. Přesto, že led vypadá spolehlivě, připomínáme, že je třeba jej vždy pečlivě vyzkoušet nejlépe tyčí.

Rybníky v okolí České Lípy zamrzlé jsou, ovšem neděle byla dnem očisty. Zatím víme o sedmi koupání, jedno se přihodilo v Holanech na rybníce u kostela. Buďte ostražití, připravení a sledujte led.

Na Lipně v Horní Plané Bruslařská dráha je hrbolatá a led má zhoršenou kvalitu. Bruslit se dá!!!
- bruslí se mezi Horní Planou a Černou v Pošumaví, dráha je prohrnuta až k Hotelu Racek. Pozor dávejte jen v těsné blízkosti břehu kde může být voda ...
Nástupní místa na bruslařskou dráhu byla osazena lavičkami:
Horní Planá - u převozu
Jenišov - pod hotelem Jenišov
Hůrka - pod penzionem U Lípy
Běžecké stopy v okolí Horní Plané v tuto chvíli nejsou v provozu.

Lipno u Maríny: Na Lipně se stále bruslí, upraven je okruh mezi Lipnem, Přední Výtoní a Frymburkem v délce 11 km a led má tloušťku 19 – 22 cm. Bruslení je nejlepší po ránu, odpoledne led navrch měkne a potřeba počítat se zhoršenou kvalitou.

Pískovna Baraba, přes vodu u Mělníka: obrovská rozmanitá plocha, dobrý led. Jako všude s velkou opatrností, ale led je tam silný, jako vždy pozor u krajů a mezi vodními plochami.

Záplavy u Kamenných Žehrovic - info ze soboty, 26.2.: Desitky bruslaru, rodiny se sanemi a kocarky, psi apod. Led hladky krome mist, kde byl
predtim odhrnuty snih z hokejovych placku ci nekdo "cambal" v predchozim mekkem ledu.
Tloustka ledu uprostred rybniku (kde se rybari docela zapotili s prosekavanim ledu a nechali
jeden kousek na lede) minimalne 20cm, v zatoce u ostruvku led zesilil na minimalen 10cm.
I v miste pritoku je vodni plocha jiz mensi, v tesne blizkosti kacen a labuti plujicich na
otevrene vode jsem vsak tloustku ledu radsi nezkousel. Led si pri brusleni pekne povidal, v tichu
byly slyset i odrazy praskani od brehu. Pristup v pohode snad ze vsech stran, u Zehrovic i Srbu
nekolik excelentne vymetenych placku na hokej. Jen ta hospudka porad zavrena...
Pozor, uprostred rybnika asi ctyri "provzdusnovaci" jamy, prosekane a peclive oznacene rybari.
Na Hněvkovické přehradě (severně kousek od Budějic): nevíme

Jihočeský rybník Štilec: nevíme

Polabí: jezero Lhota, Pískovna Borek: nevíme, nabízí se podobnost s Barabou, ale bez záruky

Malvíny u Čelákovic: 10+ cm dlazdicove zrcadlo, i kdyz odpoledne mekci. Pri jizde led sustil jako celofan (coz bya normalne doprovazeno mnohymi pavouky). Pro zajimavost obvod Malvin presne zmereny jizdou cca 5m od brehu ma 3.1 km.

Zpráva ze severovýchodu: vodní nádrž Žermanice necelých 8km SV od Frýdku-Místku. Silný a hladký led s malou vrstvou sněhu, místy přimrzlého, na většině plochy se bruslí skvěle. V úzkém místě přibližně uprostřed (osa Lučina-Soběšovice) ledová bariéra. Překonávání bariéry může být velmi nebezpečné, lépe obejít po souši, pokud není jednoznačně zamrzlá.

Když tady píšeme, že se na výše uvedených jezerech dá bruslit, tak se tam bruslit dá, ale je třeba vždy pečlivě vyzkoušet led, nejlépe tyčí.

Budeme vděční za tipy na bruslení kdekoli v České republice.

Bruslení v březnu: sobota, 5.3.2011

Bruslení v březnu: sobota, 5.3.2011

Lipno aktuální - poblíž loděnice a Maríny

Lipno aktuální - poblíž loděnice a Maríny

Lipno u Horní Plané 8. února 2011

Lipno u Horní Plané 8. února 2011

Háfn archivní - podobný led bude ve středu, 23.2., ale s opatrností

Háfn archivní - podobný led bude ve středu, 23.2., ale s opatrností

Ach ty nástupy na led - mokro v botách na kraji horního rybníka

Ach ty nástupy na led - mokro v botách na kraji horního rybníka

Sněhová pokrývka nevadí, led je ale hodně nerovný a hrubý

Sněhová pokrývka nevadí, led je ale hodně nerovný a hrubý

Vymetený plácek s krasobruslařskou kreací

Vymetený plácek s krasobruslařskou kreací

Polabské mangrove

Polabské mangrove

Lesni víla

Lesni víla

Les u Císařské Kuchyně se středeční stopou

Les u Císařské Kuchyně se středeční stopou


Článek vložil: Stodola
Ohlasy a vzkazy k článku ( Počet příspěvků: 15 )
Článek zobrazen: 13378 x
Vysočanská bruslařská dvojkombinace ... a doplněk o stejné kombinaci v jižní části Prahy 7.3.2011 Archiv
Indoorové bruslení na přírodním ledě Bruslit pod střechou nemusíme jenom na stadionech - i v přírodě se někdy bruslí "uvnitř" 6.3.2011 Archiv
Na bruslích v Polsku Krátká zpráva o stavu ledu z česko-polského pohraničí 6.3.2011 Archiv
Aktuální krátká zpravodajství o ledu: Sledujte už jen aktuální články Od čtvrtka, 10. března už je bruslení velmi náročné. Pro tuto sezónu uzavíráme informace v jednom odstavci - případné bruslařské rarity ohlásíme v jednotlivých článcích. Nordické brusle se pomalu chystají k letnímu spánku. 6.3.2011 Archiv
Jesenická nádrž u Chebu 5.3. - s rozpaky od Jaroslava Frouze 5.3.2011 Archiv
Březen: na každý led vlezem Nečekané ledové radovánky 4.3.2011 Archiv
Ukončete výstup a nástup, ledy se otvírají Instruktáž o nastupování a vystupování z ledu za teplých dnů 4.3.2011 Archiv
Slapy - pláže, opalování, teplo jak na Kanárech Skvělý led na nádherném jezeře Slapy 2.3.2011 Archiv
úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse