brusleni a prodej nordických bruslí

Podrobnosti o ledu a trasách se dozvíte v knize
Na Bruslích Českou republikou.
Objednávejte na brusleni@icloud.com

úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse
Nabízíme broušení nordických bruslí a rychlobruslí 19.1.2014 Na českých řekách, jezerech a rybnících přibývá bruslařů na nordických bruslích, které jsou specifickým druhem rychlobruslí. Brousí se stejně, tj. plocha přiléhající k ledu musí svírat dokonale pravý úhel se svislými stranami nože a hrana musí být ostrá, aby se mohl bruslař pohodlně odrazit a vychutnat si lehkost pohybu.

Broušení rychlobruslí je rituálem, každý závodník si brousí sám a používá různé vlastní vylepšení. Netroufáte-li si na broušení sami, obraťte se na nás, brusle Vám odborně nabrousíme.

Na brousšení rychlobruslí existují stroje, ty se ale vyskytují jen velmi zřídka a výsledek bývá neuspokojivý (na ledě znějí strojně nabroušené brusle jako by měly přídavný motůrek). Závodní rychlobruslaři i většina milovníků dálkového bruslení věnuje osobní péči ostří svých bruslí. Pro úspěšné nabroušení je třeba uchytit obě brusle tak, aby byly vedle sebe a ve stejné výši, nejlépe k pracovnímu stolu nebo si můžete od nás zakoupit stoličku na broušení nordických bruslí, která byla navržena a léta vylepšována aktivními bruslaři. Na počest vývojáře se jmenuje Hroší stolice a spolu s podrobným fotonávodem dokonalého broušení ji najdete v naší nabídce: http://brusleni.e-zpravy.cz/picture.php?aid=17&id=25

Brousek (správně lavicový brousek) je běžně k dostání v železářstvích, měl by být nejméně 20cm dlouhý a nejlépe s jednou stranou hrubou a druhou jemnou či jemnější. Pokud máte na výběr, zvolte spíše hrubší verzi hrubé strany a jemnější verzi jemné strany. Příliš jemná "hrubá strana" vás zaměstná na zbytečně dlouhou dobu.

Návod na broušení najdete také v knize Na bruslích Českou republikou. Doplníme jenom, že rychleji nabrousíte na sucho, tedy bez použití oleje.

Od nás zakoupené brusle vydrží ostré po několik set kilometrů, pokud budete bruslit na čistém ledě. To, že brusle nejsou dostatečně ostré, poznáte podle toho, že při odrazu do strany brusle prokluzuje. Na hrubém a zasněženém ledě se dá bruslit i na tupých bruslích, při přechodu na hladký led se ostrost velmi rychle prověří.

nordické brusle připravené k broušení

nordické brusle připravené k broušení

nordické brusle s brouskem

nordické brusle s brouskem


Článek vložil: Stodola
Ohlasy a vzkazy k článku ( Počet příspěvků: 0 )
Článek zobrazen: 7494 x
Rozkoš V neděli se překvapivě rozkošně bruslilo 3.2.2014 Archiv
Noční invaze na Malvíny Zprávy z válečné fronty 30.1.2014 Archiv
Bruslení na krátké vlně Šeberák a další pražské rybníky po "neúspěšné" výpravě 26.1.2014 Archiv
Nabízíme broušení nordických bruslí a rychlobruslí 19.1.2014 Prodej bruslí a vybavení
Slunce a mlha na Lipně 18. leden 2014 19.1.2014 Bruslařovy sny a památné zážitky
Bruslení v mléku - to tu ještě nebylo Lipno v sobotu 18. ledna večer a AKTUALIZACE stavu LEDU z NEDĚLE, 19. ledna 18.1.2014 Archiv
Nádherné Lipno Článek od Dáši - stav ledu a příhraniční spolupráce na Lipně ve čtvrtek 16.1. 16.1.2014 Archiv
Krušné hory pod ledem 13.1.2014 Archiv
úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse