brusleni a prodej nordických bruslí

Podrobnosti o ledu a trasách se dozvíte v knize
Na Bruslích Českou republikou.
Objednávejte na brusleni@icloud.com

úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse
Dolní Berounka 28.+ 29.1. od soutoku s Vltavou do Srbska rozšířeno o detaily a poznámky od Honzy a dalších bruslařů 28.1.2006 Od soutoku s Vltavou až do vzdálenosti cca 3 km proti proudu je krásný, hladký a ´velmi silný led (cca 15-20cm). Pod lahovickým mostem a u radotínského přístavu je třeba dát pozor na různé smetí, kamení a klacky zamrzlé v ledu. Nejhezčí úsek začíná kousek za přístavem, v místě, kde se řeka zužuje do relativně přírodního toku.
Po vjezdu do Radotína vzniklo obtížně sjízdné pole ledové tříšti díky tekoucí vodě řeky, která se potkává se vzdutím modřanského jezu.
Na nordických bruslích se dá přejet poměrně snadno (na kanadách to drncá) a pokračovat po levé ruce na úzkém pásu ledu. Takto se dá dojet kolem proudící vody místy i po luxusně hladkém ledě (někde se projíždí po úzkých plátech ledu, případně po bublinatém ledu) za Radotín a dále. Nepotřeboval jsem nic obcházet, ale tento úsek není vhodný s dětmi. Zároveň se může stát (mně se to nestalo), že si namočíte botu, ale o život ani o pořádné vykoupání nejde. Takto lze dojet do Srbska, nad jezy se projedete rychle a pohodově, na peřejnatých částech se bude rozvážně postupovat, případně se podezřelé místo obejde (tento odstavec doplnil Honza)

Mnozí z Vás nepochybně již na svých toulkách našli v ledu zamrzlého ledacos, ale myslím, že torzo sedmistrunné (zdůrazňuji sedmistrunné!) kytary u lahovického mostu lze považovat za unikát.

28.1.: Dle tvrzení dvou bruslařů, kteří jeli řeku od Tetína, je pěkný led prakticky všude, kde je stojatá voda, tj. nad jezy, a všude se též na těchto místech hojně bruslí. Nejdelší úsek, který museli obcházet, je Mokropsy - Radotín, což bylo asi 5 km. (Honza by to jel, a pravděpodobně by zůstal suchý).

Dodatek 1 - Dobřichovice, 29.1.
Nad jezem krásné bruslení - jak na obrazech starých holandských mistrů. V úseku tak do vzdálenosti 2 km od jezu bruslilo v neděli odpoledne snad několi set lidí. Jet se dá velmi slušně až k mostu mezi Lety a Řevnicemi, pak je nutno přejít k jezu nad řevnickým nádražím.

Dodatek 2 - úsek Černošice - Dobřichovice 29.1. od kamaráda Martina:
Na led jsem nastupoval v Černošicích nad jezem (u lávky smerem na Zbraslav -
níže po proudu to s ledem neni nic moc) a odtud se dá jet proti proudu
pohodlně az k jezu mezi Černošicemi a Všenory (cca 4 km). Jez se da při
troše šikovnosti přejít a pak pokračovat dále až do Dobřichovic (další cca 4
km, z čehož poslední asi 2 km už je spíš turistický nez bruslařský zážitek -
jízda těsně u břehu, protože jinde led není).

Kvalita ledu relativně slušná (rozhodně lepší než Hostivař), i když úplně
hladký není, takový se najde jen v některých místech u břehu. Ale zážitek to
byl vážně super, zvlášť jízda pod skalami a svahem nad řekou směrem k
Cukráku, tam se jinou cestou těžko dostanete.
Článek vložil: Mirek
Ohlasy a vzkazy k článku ( Počet příspěvků: 0 )
Článek zobrazen: 6687 x
Ploučnice je pro bruslaře NESJÍZDNÁ a nebezpečná podrobnosti a fotogradfie později 29.1.2006 Archiv
pro FAJNŠMEKRY - Jizera z Horní Sytové (to jsou ještě Krkonoše) kamkoli po proudu náročné ale krásné. To nemůže dlouho vydržet 29.1.2006 Archiv
Závody v dálkovém bruslení ze 4. února 2006 - Výsledky "Pod pěti mosty a kolem dvou hradů" - nordické brusle v akci 29.1.2006 Bruslařovy sny a památné zážitky
Sázava romantická 29.1.2006 Archiv
Dolní Berounka 28.+ 29.1. od soutoku s Vltavou do Srbska rozšířeno o detaily a poznámky od Honzy a dalších bruslařů 28.1.2006 Archiv
Labe je pro rodiny s dětmi bezpečné nad jezem v Čelákovicích a nad jezem v Poděbradech to už 10. února neplatí - Labi se vyhněte, kolem něho je spousta pískoven, kde se dá bezpečně bruslit 26.1.2006 Archiv
úvod  |  fotografie  |  obsah  |  diskuse